Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Udarec le prst na roki

Udarec le prst na roki

Poškodovala sem si kazalec na roki in sicer tako,da mi je debelo drvo padlo na prst..prst je omejen, ne morem pokrčit, stegniti tudi ne do konca…je otečen..bolećina je tudi pristona..konica prsta oz blazinica je trda..pod nohotom imam kri in ravno tako na koži nad nohtom…Zanima me ali bi se mogla iti pokazati zdravniku ali je samo to od močnega udarca…Ali obstaja da je kaj zlomljeno na opisano?
Hvala

Pozdravljeni, seveda obstaja možnost tudi, da je kaj zlomnjeno, zato pojdite k zdravniku.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Včeraj sem pri cepljenju drva s hidravličnim cepilcem, malce poškodoval. Bil je trenutek. Levo roko sem kot ponavadi imel položeno na polenu, ter sekiro cepilca spustil na sam polen katerega pa je nato dobesedno izstrelilo stran v železno roko, za čimbolj varno uporabo, sam pa je ne uporabljam ker ni produktivnosti. Ta ročka ima tako narejeno da poleno ne izdrsi iz “njenega objema” so narejene kot nekakšne špice (vidne na ročkah na tem posnetku: http://youtu.be/xMey7MekKC0?t=31s )
Prst mi je stisnilo med eno špico ter “izstreljeni” polen. Resda se mi je to že večkrat zgodilo, a ponavadi je bil zaotečen le noht. Tokrat pa je malce huje in imam zaotečen zadnji členek na sredincu, noht poleg tega pa ga ne morem niti malo premakniti. Malo se bojim da imam zlomljeno, kajti sedaj so počitnice, in imam tudi največ dela.

Zanima me če veste kako bi lahko sam zmanjšal oteklino, oz. kaj naredijo na dežurni za zmanjšanje otekline?

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni, za zmanjšanje otekline svetujemo hlajenje otečenega dela, a vi verjetno potrebujete najprej RTG prsta.
lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

3 dni nazaj sem si preščipnil palec na levi roki noht je pomodrel prst pa je zatečen in me boli ( prst lahko premikam gor, dol, levo, desno) kaj mi svetujete da naredim?

Pozdravljeni, sicer ni normalno, da gre prst kaj bistveno levo-desno, neodvisno od tega, zna pomagati hlajenje, če se je nabrala kri pod nohtom, močno boli in zdravnik lahko sprosti pritisk z luknjico v nohtu, pa seveda oceni, če bi bil potreben rtg.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

pozdravljeni!
Pri delu sem si priprla roko.Po enem tednu me še vedno boli sredinec,je zatečen,lahko ga premikam,vendar pri določenih gibih zaboli.Kaj mi svetujete da naj naredim,v bolniško pa nebi šla rada.(delam v trgovini).hvala in lp

Verjetno bi bilo smiselno opraviti pregled in rtg. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni. Jaz sem si poskodovala kazalec na roki. Prst mi je zagrabilo v po domace masino za testenine. Imela sem rtg in ni pokazal nic. Ampak jaz se vedno ne morem prsta pokrcit.prst je otecen,modrica. Hladila sem si. Kaj mi vi predlagate.

Vprašal sem googla, kako izgleda mašina za testenine 😉 Če je gibljivost motena zaradi bolečin, je lahko tudi posledica poškodbe mehkih tkiv prsta, otekline…. če pa enostavno ne gre, bi bila teoretično možna tudi poškodba tetive. V prvem primeru hlajenje in ev. kontrolno slikanje čez kakšen teden če se nič ne izboljša, v drugem pa seveda ponoven pregled. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Uceraj sem padel. In uceraj sem padel in me je bolev prst cca 5 minut.
Dane pa imam otecenega in malo modrega. Gre za sredinec na levi roki
Prst sem lahko premikal in me ni nic bolelo tudi na otip.
Ali je zlomljen??
Ne da se mi pa hodit na urgenco. Ce to ni nujo.

Hm, kako naj bi jaz na daljavo to vedel?

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close