Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Pritisk za očmi in v glavi

Pritisk za očmi in v glavi

Spoštovani,

imam določena obdobja, ko občutim močan pritisk za očmi (čutim, da izvira nekje iz ozadja očes), ki se širi v sence, zgornji del nosu (sinusi), ob požiranju sline pa mi tudi rahlo poka v ušesih. Ta pritisk je zelo neprijeten, čeprav ga še nekako prenesem brez protibolečinskih tablet. Če je res hudo, potem vzamem lekadol ali nalgesin. Takrat malo popusti. Najbolj pa mi pomaga masaža kotičkov oči in senc s hladno kremo za obraz. Te težave so pri meni tako rekoč kronične (že več let). Zadnje dni je bilo zelo težko, ker je ta “glavobol” trajal kar 10 dni in šele zadnje tri dni težav s tem ni več. V začetku avgusta sem naročena na pregled očesnega ozadja in natančnejše meritve očesnega tlaka (le tega imam povišanega).
Pa vendarle sem pred leti zaradi teh težav že bila na magnetni resonanci glave in je bilo vse bp.

Občasno me popade strah, da je vendarle kaj nevarnega, ker ne gre za pravo bolečino v glavi, ampak tak pritisk, ki je najmočnejši za očmi in vrh nosu ter v sencah.

Bi lahko bilo kaj narobe s sinusi ali očmi? Sicer nimam velike dioptrije, res pa je, da v dneh, ko imam ta pritisk v glavi zelo težko delam za računalnikom, ker je takrat še slabše.

Hvala za odgovor in lep začetek tedna želim,
Brusnica

Pozdravljeni
Sicer bi bilo lahko povezano s sinusi, alimočmi, a precej bolj verjetno se mi zdi, da gre le za glavobol. V zapisanem ne najdem nič takega, kar bi namigovalo na to, da gre za “kaj resnega”
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Najlepša hvala za odgovor. Bi bilo možno, da gre za tenzijski glavobol? V simptomih le-tega se namreč najbolj najdem …

Lp,
Brusnica

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni še enkrat. To se ki zdi povsem možno. Opisujejo tudi migrenske glavobole v tem predelu, a ostali del zgodbe ni ravno tipičen zanje.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

pozdravljeni,prosila bi za odgovor na moje tezave.vsak dan imam cuden pritisk v glavi,tocneje za ocmi, v kotickih le teh in v celu.ni glavobol,ampak tako cudno stiskanje in tiscanje.ne morem delati hitrih gibov,slabse je ob gledanju navzdol.malo kateri dan je,da me ne bi to mucilo.zdravnici sem ze veckrat potozila,pa se ji ne zdi nic takega.dala mi je ibuprofen naj ga uzamem ob tezavi,pa mi ne pomaga,niti kak lekadol ali naprosen,jih tudi nocem jesti,ker vem, da bo enako. kaj bi lahko to bilo?stara sem 29, deset mesecev po porodu,grozno utrujena in nenaspana. vendar sem te tezave imela ze tudi pred nosecnostjo. kri,scitnica vse bp.naj vztrajam pri zdravnici,da bi me napotila na slikanje?
hvala vnaprej za vas cas

Pozdravljeni, saj ni rečeno, da bi se res kaj našlo, razmislil bi pa vseeno o težavah s sinusi…
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Ana si kej rešila?

New Report

Close