Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Diabetes možnost?

Diabetes možnost?

Pozdravljeni,
moje vprašanje je glede možnosti da dobim diabetes.
Namreč v družini ima mama diabetes I. Jaz se dve leti zdravim z Euthyrox zdravili zaradi premalo delujoče ščitnice. Opažam da mi je v zadnjih dveh letih bila vrednost glukoze 5,4, naslednjič 5,6 in sedaj 5,9.
Na pregled hodim na tešče samoplačnniško, na vsake cca 4-5 mesecev.
Ker sem prebrala da je moja bolezen avtoimuna in da je tudi diabetes tipa I avtoimuna bolezen me zanima, ali moje zadnje vrednosti…torej 5,9 že kaj nakazujejo?

Ali se diabetes tipa I pravzaprav odkrije oz. diagnozira ko imaš glukoza prenizko, in moj izvid 5,9 bolj kaže na tip II ?
Hvala in lep pozdrav.

Pozdravljeni!
Mi zaupate še, koliko ste mladi?
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Joj pa res, to sem pa pozabila, 44 sem stara.
Lep pozdrav!

nova
Uredništvo priporoča

Mlada torej. No, sladkorna bolezen tipa 1 se sicer tipično pojavlja v otroštvu ali mladosti (res sicer, da ne izključno takrat), tip 2 pa tipično pri starejših. Zgolj iz izmerjene vrednosti glukoze v krvi ni možno razlikovati med obema, v obeh primerih pa gre za previsoke vrednosti in nikoli prenizke. Vaše vrednosti niso take, da bi se iz njih dalo sklepati na karkoli, ne glede na vrednosti znotraj normalnega območja. Mimogrede….pred določanjem glukoze v krvi, natančno naštudirajte, kaj pomeni biti “tešč” za preiskavo.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Prosim vas za pojasnilo, ali naj vzamem zjutraj zdravilo Euthyrox kadar grem dati na tešče kri?
Ali ta zdravilo ki ga jemljem redno vpliva tudi kaj na rezultat glukoze?
Ker najraje ta dan ne bi vzela zdravila da bom res na tešče.
Hvala

Gospod zdravnik ste mi pozabili odgovoriti?
Hvala

Joj, verjetno sem pozabil pritisniti “oddaj”, ko sem odgovoril. Zdravilo lahko vzamete z vodo in vam ne bo pokvarilo izvidov, prav tako od eutiroxa ne boste dobili diabetesa.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,
po slabem mesecu sem spet dala kri , na tešče seveda.
Naj povem da sem v tem mesecu pazila na prehrano, shujšala 1kg.
In sem vesela da je sladkor bil 5,3.

Mi je pa zanimivo kako so vrednosti TSH različne v tem enem mesecu:
TSH 2,92 dne 9.5
TSH 1,36 dne 05.06
Mi lahko pojasnite zakaj so vrednosti pri enaki dozi Eythyroxa tako različne?

In pa še to bi vas prosila glede skupnega holesterola, ki je povišan.

Holesterol 6,5 dne 9.5
Holesterol 6,8 dne 05.06

Imam ga že več let nad 6.

Mislite da bi morala že pričeti z jemanjem zdravil? V družini nismo imeli kapi, ne kadim, je pa res da nisem športno aktivna.

Hvala in lepo vas pozdravljam!

Pozdravljeni!
Zdravila za zniževaNje holesterola se predpisuje glede na višino holesterola, spola, starosti, krvnega tlaka, kajenja in drugih dejavnikov tveganja, iz same vrednosti se ne da ugotoviti, če potrebujete zdravljenje z zdravili. TSH zgolj nadzira delovanje ščitnice in ni hormon ščitnice, dokler je v okvirih normalnih vrednosti je vseeno, če vrednost ni vedno enaka.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Lep pozdrav.
Mojega očeta zanima ali je res v Nemčiji meja sladkorne bolezni 8,8 milimolov pri nas je 6,0 ?
In zakaj v kolikor je temu res tako.
Hvala in lep pozdrav
Jurko

Pozdravljeni, o nemških metodah in referenčnih vrednostih sicer ne vem nič, ne vidim pa razloga, da bi bili kriteriji za sladkorno bolezen oz referenčne vrednosti drugačne kot pri nas in dvomim, da navedba drži če so tudi merske enote enake. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close