Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Povišani monociti

Povišani monociti

Spoštovani!

Danes sem oddal kri samoplačniško. Hotel sem malo preveriti, ker sem stalno nekaj utrujen.
CRP 2
Levkociti 8.47
eritrociti 5.11
hemoglobin 158
hematokrit 0.454
mcv 88.8
mch 30.9
mchc 348
trombociti 191
segmentirani 44.5
limfociti 41.2
monociti 12.2 (2-10)
bazofilci 0.6
segmentirani 3.77
limfociti 3.49
moniciti 1.03 (0.1-1.0)
eozinofilci 0.13
bazofilci 0.05

Zanima me, kaj pomeni, da mam monocite povišane? Ko sem bral o tem, piše, da je to lahko znak za začetek levkemije? Priznam malo paničarim. Poleg tega sem vedno mel Eozinofilce pod mejo normalnega, sedaj pa so 1.5. Je to skupaj z monociti razlog za preplah?
Čez koliko časa bi bilo smiselno ponovno pregledati kri, da vidim, če monociti padejo? Star sem 27 in nisem nič shujšal, edino stalno mam neke težave z driskami.
Lep pozdrav!

Pozdravljeni
Te vrednosti bi same po sebi lahko šteli kar med normalne in se iz njih ne da sklepati na nič. Tudi pregledovanje krvi “na slepo” ima zelo zelo omejen smisel. Paničarjenje je pa popolnoma odveč!
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Spoštovani!

Najprej hvala za odgovor. No danes sem šel ponovno na preiskavo in SPET so povišani. Minilo je tri tedne. Nimam nobene infekcije, vsaj ne da bi vedu. Kaj je narobe s tem?

Izvidi so taki:
CRP 2
Sedimentacija: 2
Levkociti 10.2
eritrociti 5.20
hemoglobin 158
hematokrit 0.477
mcv 91.8
mch 30.4
mchc 331
trombociti 236
segmentirani 51.8
limfociti 36.2
monociti 11.1 (2-10)
eozinofilci 0.2
bazofilci 0.7
segmentirani 5.3
limfociti 3.7
monociti 1.1 (0.1-1.0)
eozinofilci 0.0
bazofilci 0.1

Po naravi nisem paničar, ampak to me pa sedaj že res skrbi. Predvsem ker so zgleda, da res monociti stalno povišani in sedaj še levkociti zraven. To da so eozinofilci nizki, vem da ni problem. Ampak kaj je z monociti?? Bojim se, da se to razvija v levkemijo. Menite, da moram do hematologa? Pa stalno sm utrujen, tako da mi kr oči skupaj grejo. Moram dodati še, da sem astmatik in jemljem monkasto, daselto in flixotide. Na internetu piše, da je monocitoza povezana s kroničnim vnetjem. Vendar ne vem, če bi astma to povzročala, sploh ker je dobro urejena. A se vam res ne zdi nč sumljivo?
Prosim lepo, da mi spet odgovorite!

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni
Kot sem že omenil, pregledi krvi kar tako in brez jasnega cilja, nimajo uporabne vrednosti. Tudi vaše vrednosti same po sebi ne pomenijo nič in niso vredne vznemirjanja.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,

zanima me, kaj pomenijo povisani monociti, in sicer normalni 2-10, imam 11, in povisani U-ketoni (1), me naj skrbi?

Lp

Pozdravljeni, zakaj so vam prevledovali kri?

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close