Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Bolečina pod desnim rebrnim lokom

Bolečina pod desnim rebrnim lokom

Spoštovani,
Že nekaj dni imam težave z želodcem, dviguje se mi kislina in na splošno sem čutila nelagodje v trebuhu. Jemala sem Iberogast, Rupurut in danes sem vzela še Ultop. Od jutra pa me tišči v trebuhu pod DRL, seva tudi desno v hrbet pa še v desno ramo. Slabosti ne čutim, bruhala nisem.
Prebava je sicer bolj kot ne neurejena. Sicer sem imela diagnosticiran gastritis u UZ že dolgo nazaj.
Ker sem malo brskala po netu in zasledila, da lahko taki simptomi( bolečina v rami) pomenijo tudi hude stvari me je začelo skrbeti, sploh pa, ker jutri odhajam od doma za nekaj dni in me zanima vaše mnenje ali bi morala obiskati zdravnika.

Hvala za odgovor in lp

Pozdravljeni!
Sevanje bolečine v ramo lahko pomeni vse sorte ali pa nič posebnega. Podobno je z bolečinami pod desnim rebernim lokom in v trebuhu na sploh. Možnosti je ogromno in med njimi je tudi gastritis, čeprav praviloma boli v žlički, torej na sredini. Če ni to in niso žolčni kamni, se odpre celo morje možnosti, zato vam vsekakor predlagam pregled
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Spoštovani lepo prosim za odgovor!
Sem v veliki stiski.Že nekaj časa imam krče pod desnim rebernim lokom.So zelo boleci ob v sakem priklonu.Zdravnik temu ni namenil pozornosti.Zadnje 4 dni mi je zelo slabo in imam svetlo tekočo drisko Se počutim zelo slabo čutim napihnjenost bolečina izžareva v hrbet in ramo,zadnje dni pa tudi v spodnji del rebuha .Zdravnik je pogledal osnovno krvno sliko je b.p.CRP18 TT 37,5 Rekel je da pretiravam in mi dal Ketonal1amp. i.v.Pomagalo mi je 3h potrm pa me je bilo sram it nazaj k zdravniku.Segrela sem termofor in si vso noč grela desno stran spredaj ni zadaj. vso Počasi je preko dneva pobustila bolečina-je znosna, blato je tekoče vendar bolj rjavo obarvano.PONOVNOse pojavljajo krči in spahovanje.Kako naj verjamem ,da mi nič ni ali pa da je morda virozca.
HVALA ZA ODGOVOR IN LEP POZDRAV!

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni
Veliko bolj gre sicer zaupati zdravniku, ki vas je pregledal, kot pa meni, ki pišem le na podlagi vašega opisa. Povsem verjetno je, da je vaša driska posledica virusne okužbe, pri ostalih težavah bi lahko sodelovala želodčna kislina, refluks, morda žolčni kamni, ni nemogoče, da gre tudi za funkcionalne težave, ko ni najti nobenih bolezenjskih odstopanj in še kaj bi se našlo….
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Sama sem si dala pogledatS-ALT 2,06 S-AST1,44 BILIRUBIN CEL 22,7.Kaj pravite na to ?Skrbi pa me kam se naj oglasim če se ponovi in mi moja altrnativa ne bo pomagala.Morda na veterinarsko?

Pozdravljeni!
Niste napisali, zaradi kakšnih težav ste si naročili omenjene preiskave in ponovitev česa vas skrbi?
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

VPRAŠANJE SE NANAŠA NA VPRAŠANJE DNE17.11.2012.SKRBI PA ME PONOVITEV TEŽAV OPISANIH POD TO RUBRIKO

Pozdravljeni!
Navedene vrednosti so nekoliko povišane glede na referenčne vrednosti. al pa samo številke niso dovolj za postavitev diagnoze, zato vam predlagam, da se z izvidi oglasite do vašega zdravnika, prav tako v primeru ponovitve težav
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Spoštovani,
že tretji teden težave s prebavili, in sicer pojavilo se je kot črvičenje in čuden občutek na levi strani prebavil(črevesje). Je zelo težko opisati, gre za neprijeten občutek, kot rahel stisk ali pa preprosto občutek neizpraznjenega črevesja. Ob tem me spremljajo težave želodčne kisline – občutek razdraženega predela žličke, ki je bil nekaj dni zelo vztrajen in se je zdaj umiril. Stanje na levi strani pod rebri pa se mi zdi, da kar vztraja. Danes ponoči dejansko nisem mogla zaspati na desnem boku zaradi občutka pritiska na levi strani pod rebri. Najbolj prijetno je če ležim na hrbtu.

Ali gre morda lahko za kakšno okužbo, ki vztraja? Koliko časa naj bi počakala, da se stvari same uredijo oziroma kdaj do zdravnika v the primerih. Naj dodam, da z blatom sprva načeloma ni bilo težav, spremeni barvo mogoče iz zelenkaste v rumenkasto. S časoma je postalo tekoče, občasno tudi driska. Splošnih težav s kislino nisem nikoli imela, razen v primeru res težke hrane.

Hvala za odgovor!

Možna je črevesna okužba, težave z želodčno kislino, žolčnimi kamni in še marsikaj. Po treh tednih težav bi bilo smiselno do zdravnika. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Spoštovani prosil bi za pojasnilo glede moje bolečine pod desnim rebrnim kotom že dva meseca prestajajam to čudno pekočo bolečino, bil sem na UZ glede treb. slinavke BP Vranice BP danes na RTG, imel spirometrijo izvid pa se glasi tako zadebeljen interstici perihilarno zadebeljene stene bronhijev močna KIFOSKOLIZA,prav glede zadnje besede bi prosil pojasnilo zakaj gre in v koliko je nevarno zahvaljujem se vnaprej z lepimi pozdravi MarkoKumar90

Kifoskolioza pomeni ukrivljenost hrbtenice navzpred in vstran. To ne pojasni nujno vaših bolečin. Lahko gre za bolečino, ki izvira iz skeleta in ni rečeno, da ima kaj z organi v trebuhu. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Najlepša hvala za odgovor.
OPravila sem terapijo z Ultopom, stvari so sicer veliko bolje. NIso povsem izginile, je UZ pokazal vse ok, naslednji korak je dihalni test.
Hvala.
lp,

Lepo pozdravljeni,
opravila sem tudi dihalni test, ki je bil negativen.
Osebni zdravnik, je rekel, da moje težave ne kažejo na nič resnega(jemala sem 500 mg Ultop 14 dni) stiskanje na levi strani se je pomirilo, se pa pojavi vsake toliko časa, vendar ne v tako hudi obliki. Kdaj na sprednji strani levih reber, večkrat celo bolj zadaj pri rebrih. Pojavljajo se tudi vetrovi, ki so zadnje čase pogosti, ob tem pa kdaj rahla omotičnost.
Ali je možno, da je omotičnost povezana z omenjenimi težavami, namreč dostikrat se pojavi preden nastanejo vetrovi.
Vem, da so želodčne težave dosti pogosta zadeva, me pa vseeno skrbi, da ni kakšna resnejša zadeva. Kdaj bi po vašem mnenju bila potrebna gastroskopija?

Za odgovor se vam lepo zahvaljujem!

New Report

Close