Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Izpuščaji na zadnjici

Izpuščaji na zadnjici

Mene pa zanima zakaj so se mi pojavili takšni izpuščaji na zadnjici?
So to morda garje ali vročinski izpuščaji?

Srbi me zmerno.

[img]http://www.shrani.si/t/1z/U/3aGIylHu/zadnjicaizpuscaji.jpg[/img]

Kliknite na sličico za večjo sliko.

Pozdravljeni!
Ne izgleda ravno kot garje niti ni ravno tipično, da bi bilo ravno in samo tam, lahko pa bi bilo povezano tudi z vročino (zunaj) in znojenjem
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

kaj pa pomeni. če so taki izpuščaji tudi po nogah? moj mož jih ima že leta.

nova
Uredništvo priporoča

Za take, ki so nekje že leta, je žal nemogoče povedati kaj uporabnega brez pregleda…..
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Torej že na prvi pogled in preko te slike se vidi,da gre za klasični primer folikulitisa.

Lp

Spoštovani!

Gospod Rebolj, upam, da ne boste jezni, če dodam še jaz svoje mnenje. Sem specializantka dermatologije.

Strinjam se z Anjo, da je verjetno samo folikulitis. Vsaj na sliki tako zgleda, bi pa bilo dobro to pogledati v živo. Včasih je lahko tudi izbruh genitalnega herpesa podoben folikulitisu, vendar bi v tem primeru izpuščaji močno srbeli. Herpetični izpuščaji na tem mestu hitro počijo in nato pride še do sekundarne infekcije z bakterijami. Vendar bi v primeri tako močnega izbruha herpesa morale biti bezgavke v dimljah precej boleče.
Menim, da je res zgolj folikultis ali pa akne. Priporočam umivanje z antiseptičnim milom in pa uporabo Canesten pudra, da bo področje suho. Odsvetujem otroški puder. Če ne bo dovolj, pa do zdravnika, ki bi moral predpisati Doksiciklin (dobite ga v večini privatnih lekarn).
V nobenem primeru pa mozolje ne stiskajte!!!!

Lep pozdrav!

Nič jezen. Tisto o pregledu (kar sicer res velja na sploh) je letelo na tiste večletne izpuščaje, ki jih ni na sliki in naj bi bili zgolj hipotetično enaki.
Lep pozdrav obema

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Tudi jaz bi imel eno vprašnje glede mozoljev. Star sem 33 in kot nastnik nikoli nisem imel mozoljev. Pred letom dni pa so se mi začeli pojavljati gnojni mozolji na ramenih. Na vsaki rami jih je okrog 30. so drobni in imajo belo pikico. Bil pri osebnem zdravniku, ki je rekel, da so akne in predpisal skinoren vsak večer. No stanje se ne izboljšuje po dveh mescih uporabe.
Kako lahko imam akne pri teh letih?
Kako to, da skinoren ne pomaga?
Kaj lahko še poskusim?

Vprašanje postavljam na Vas Nina_Stan in gospoda Rebolja!

Hvala!

V družbi obstaja zmotno prepričanje, da so akne bolezen najstnikov. Daleč od tega, lahko se pojavijo tudi pozneje. Mnogi mislijo, da jih povzroča prehrana, čokolada, mastna hrana. Tudi to ne drži. Akne povzročajo moški spolni hormoni, ki pa so zelo aktivni vse do 40. leta.
Včasih lahko akne na ramenih nastanejo tudi zaradi pralnih praškov ali pa mehčalcev. Poskusite opustiti mehčalce.
Pravite, da imajo mozolji bele pikice in da so drobni. V tem primeru skinoren ni najboljša izbira. Skinoren uporabljamo pri komedogenih aknah in podkožnih aknah. Gnojne akne je boljše zdraviti z retinoidi, Differin gel in antibiotično raztopino Klindamicin. Na čisto kožo najprej klindamicin, nato pa čez pol ure Differin.
Če nič ne pomaga, pa do dermatologa, ki lahko predpiše sistemski retinoid Roaccutane. Ta je vedno učinkovit, na žalost pa prinese s sabo prehodne stranske učinke.

Upam, da boste težave rešili!:)

Lp

@ nina_stan

mene pa zanima katero zdravilo proti herpesu je bolj učinkovito, Premovir, Valtrex ali pa Virolex?
na vsake tri tedne dobim herpes na ustnici! Pri tem mi ustnica zelo oteče in me ljudje gledajo kot da sem marsovec. Obupan sem nad tem. Zdravnica mi vedno predpiše Virolex 5 krat na dan. A sta ostali zdravili boljši ali pa bi celo bolše uporabljati mazilo Virolex?

Poraja se mi vprašanje, kaj je razlog za tako pogoste izbruhe herpesa? Kajenje, nenaspanost, UV žarki, kofein so vse trigerji za herpes. Mogoče se poskusite kateremu od naštetih vzrokov odrečt. Sicer pa so ta zdravila tako imenovani virostatiki, ki zaustavijo proces replikacije virusa. Razlika med njimi je njihov razpolovni čas in njihovi metaboliti. Valtrex ima daljši razpolovni čas kot Virolex, zato ga ni treba tako pogosto jemati. Premovir je novejše zdravilo, ki se jemlje enkrat dnevno 7 dni. Nikakor se zdravljenja ne sme podaljšati in treba se je izogniti sočasnemu uživanju alkohola.
Učinkovitost teh virostatikov se meri v kolikšnem času od zaužitja prve tablete več ne nastanejo novi herpetični mehurčki. Pri Virolexu in Valtrexu je to okrog 22 ur. Pri Premoviru pa 13 ur. To pomeni, da Premovir bistveno hitreje pokaže učinek. Premovir je sicer zelo učinkovit pri Herpes zostru in ima večjo možnost, da prepreči komplikacije (postherpetično nevralgijo). Ni pa učinkovit pri genitalnemu herpesu!!!
Pozanimajte se o dolgotrajni terapiji z Valtrexom, pri kateri jemljete vsaj pol leta samo eno tableto na dan, vsak dan.

Lep pozdrav:)

Pozdravljeni,
od prejsnjega leta se mi na priblizno 1mesec pojavljajo na zadnjici izpuscaji, podobni mozoljckom, ki pa niso srbeci. Tudi jih ni dosti, 2 ali 3. Ali gre le za navadne mozoljcke? Drugace me ne motijo, le na videz ni prav lepo. Sem v zgodnjih 20ih in jemljem kontracepcijske Yaz, tudi perilo nosim le iz naravnih materialov.
Najlepsa hvala za odgovor!

Zdravo neza, žal bo zgolj iz tega, da se pojavljajo 2 ali 3 izpuščaji nemogoče ugotoviti, za kaj bi šlo. So pa posamezni izpuščaji v teh predelih pogosta reč.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Od vceraj imam zelo bolece izpuscaje na zadnjici.. so kot mozolji ampak niso. Bolijo me ko sedim, sem oblecena v hlace.. slika bo bolj pokazala kaj mislim. Hvala za pomoc

Zdravo, izpuščaji na sliki izgledajo kot vnetje mešičkov dlak oz folikulitis. Ta se zdravi (lahko) z antibiotiki, tudi lokalno.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni. Meni so pred 3 dnevi nastali čudni mozolji na zadnici in ko sedim me pečejo. Zanima me za kakšno bolezen gre in če niso slučajn garje. Ker vam slike nemorem tuki poslati me zanima če vam lahko pošlem npr na mail lep pozdrav

Seveda vam na pamet res ne morem odgovoriti vsaj probližno verodostojno. Ker vas forum v nobenem primeru ne bo ozdravil, bo še najboljše, da pokažete zdravniku. Garje sicer ne nastane iz nič ampak se ga nalezemo, pričakoval bi pa ga še kje in ne (zgolj) na zadnjii. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close