Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca bolečina v glavi

bolečina v glavi

Prosim, če mi lahko pomagate.
Že tri dni me boli glava v predelu malih možganov in sence, samo v desnem delu glave. Iz malih možganov gre bolečina delno v desni del vratu, ne prenizko. Bolečine so močne, popila sem tableto, vendar kaj dosti ne pomaga. Do sedaj mi je vedno tableta pomagala, sedaj pa ne. In do sedaj me še nikoli ni bolelo v tem predelu, ampak imam glavobole v sinusnem predelu in sencah na obeh straneh. Malo me skrbi zaradi malih možganov, ker ne vem, zaradi česa bi me bolelo, ker nisem počela nič nenavadnega in me še nikoli ni tako bolelo.
Kaj bi lahko bil vzrok temu in kako naj to odpravim?
Nočem samo zaradi tega k osebnemu zdravniku, ker mogoče ni nič takega…

Najlepša hvala,
LP N.

P.s.
stara sem 26 let.

LP

Težko bova bolečino v zadnjem delu glave pripisala ravno malim možganom, razlogi so lahko isti kot za glavobole nasploh….od vratne hrbtenice, dioptrije pa do tenzijskega glavobola itd. Brez pregleda kaj bolj določnega ne bo možno reči, lokacija sama pa ni neposredno povezana z deli možganov, ki ležijo v tem delu.
Lep pozdrav!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.
nova
Uredništvo priporoča

Prosim za pomoč.
Že nekaj časa imam problem z spanjem, ker mi nikakor ne odgovarja vzglavnik. Kakor koli se obrnem me boli glava in vrat, vsako jutro se zbudim z bolečinami v vratu in glavi, čez dan me poneha boleti glava samo vrat pa ne. Vzglavnike sem že nekajkrat zamenjala pa je bilo vedno isto.
Kako si lahko pomagam zmanjšat te bolečine v vratu in glavi(pretežno zadnji del)?
Lepo se vam zahvaljujem za odgovor

Lahko poskusite z krepitvijo vratnih mišic (vaje) seveda podnevi, lahko še poskusite zamenjati položaj, v katerem ste sedaj navajeni spati, pazite na držo glave tudi preko dneva, ni nujno, da vse težave povzroča le vzglavnik!
Lep pozdrav!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,
ze dva dni me boli glava in sicer je to kljuvajoča bolečina na levi strani, tik pod vrhom glave. Vedno isto mesto. Nobena normalna tableta (lekadol, aspirin) ne pomaga. Spim normalno, viroze nimam… Kaj bi to lahko bilo?

Praktično kakršna koli oblika glavobola….upam, da je do sedaj že prenehalo boleti. Lep pozdrav!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Lep pozdrav, glava me boli že od 30.12.2008, nekaj časa pa tudi vrat. Bolečinp čutim v predelu nad nosom, počitim se tudi malo zbegano, kot, da ni vse ok, ponoči nimam problemov, osebni zdravnik je mnenja, da izhaja vse iz vratu ?, pa še hitro se utrudim.Hvala

Povsem možno, da izhaja iz vrato, v predelu nad nosom lahko bolijo vneti sinusi, možnosti za glavobol pa je na splošno še precej in iz opisanega ni možno povedati kaj bolj zanesljivega.
Lep pozdrav!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Malo pozno, vendar hvala za odgovor. Če lahko še nekaj vprašam?Situacija je v bistvu malo boljša, zanima me sledeče: bolečine se spreminjajo, zjutraj je prisoten nekakšen pritisk v ušesih, kar mi daje neko negotovost, nato se bolečina premakne v predel nad nosom in okoli oči ter čez dan zaključi z bolečino v vratu.Po navodilih osebnega zdravnika sem začel obiskovat bazen ( plavanje hrbtno ).Ko je prisoten pritisk v ušesih se počutim kakor, da mi nekdo vzame moč oziroma tudi kot, da se mi bo zavrtelo vendar se mi ne v glavnem zelo čuden občutek negotovosti.Pa še to bi rad vprašal, dosti krat čujem bitje srca v vseh teh predelih ( pritisk je vredu – redna meritev, kakor tudi pulz ),
Za naprej se Vam zahvaljujem in istočasno opravičujem za toliko vprašanj, lep pozdrav iz Izole, Iztok

Spet sva le pri naštevanju raznih možnosti….od tega, kako se izenačuje pritisk v ušesih, do težav s sinusi pa do porekla težav iz vratne hrbtenice….in težav imajo lahko vsaka svoje poreklo ali vse skupnega. Žal pa ne morem napisati nič takega, kar bi vam pomagalo do tega, da jih boste lahko odpravljali sami doma.
Lep pozdrav!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Spoštovani.
Sprašujem v imenu svoje mame. Stara je 49 let, po poklicu medicinska sestra in so se ji po končani nočni službi pojavile hude bolečine v predelu malih možganov. Vzela je aspirin direkt in naprosyn, vendar bolečine niso ponehale. Pojavila se je slabost, občutljivost na različne vonje in hrup. Je lahko bolečina vzrok nenaspanosti in njene službe? Hvala.

…..možno, lahko pa tudi druge oblike glavobola (z ali brez povezave z nočno službo….npr migrena)
Lep pozdrav!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

ZDRAVO.IMAM BOLEČINE V GLAVI.POJAVLJAJO SE ZJUTRAJ,POPOLDNE.GLAVA ME BOLI VSAKE TOLIKO ČASA.LEKADOL MI NE POMAGA.K ZDRAVNICI ŠE NISEM ODŠLA VENDAR BOM ŠLA ČE BO POTREBNO.VEČINOMA ME BOLI DESNA STRAN GLAVE.VČASIH ME ZABOLI TAKO MOČNO DA MORAM LEČI.PROSIM DA MI ODPIŠETE.LEP POZDRAV.ANICA.

Zakaj pa, da vam ne bi odpisal 🙂
Tezje pa vam je svetovati kaj zelo koristnega… Kot vidite ze po stevilu post-ov v tej temi, ima glavobole veliko ljudi, vecina od njih tenzijske ali migrenske. To je najverjetnejsi vzrok tudi pri vas. Ce so se pri vas pojavili na novo je povsem prav, da ste se odlocili tudi za pregled.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

pozdravljeni,
zanima me zakaj me vsaki dan boli glava in ko pridem iz šole zahko znorim.
zaradi teh bolečin se pri testih in ko sem vprasana ne morem skoncetrirat.

hvala ze v naprej.

Lahko da imate tenzijski glavobol……verjetno pa razumete, da samo iz podatka, da vas boli glava, prav zanesljivega odgovora ne morem napisati
Lep pozdrav!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Zdravo.
Že tretji dan zapored se mi je zgodilo da me je takoj po mastrubaciji začela boleti glava. Bolečina je topa, pojavi se na zadnjem delu vratu ter sencah in v valovih traja prib. pol ure. Drugače nisem imel nikoli problemov z glavoboli.
Hvala in lep dan še naprej!

Lahko je “normalno” v tem smislu, da ni znak kaksne druge bolezni…..ker ste nekaj casa cakali na odgovor upam, da je ze minilo.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni!

Že več dni me rahlo boli glava samo na desni strani, stalno pa je prisoten hud pritisk znotraj lobanje. Kaj bi lahko bil vzrok, ker me zelo skrbi možnost tumorja v možganih.

Hvala in lep pozdrav

New Report

Close