Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Pik neznane žuželke,živali..

Pik neznane žuželke,živali..

Pozdravljeni!

Imam eno vprašanje. Pri včerajšnjem sprehodu ob Dravi v Mariboru me je nekaj pičilo. Najprej je vse skupaj izgledalo kot ogromni pik komarja, vendar ponavadi do drugega dneva otekline zgine. Pri meni pa je drug dan nastala neke vrsta brazgotina. Področje je na dotik rahlo bolečene in vroče. Področja okoli pika je v cca 7 cm, rahlo rdeče in kot se rekel vroče na dotik. Kakšen predlog ?

Hvala že vnaprej za odgovore!

Lp Boštjan

Pozdravljeni! Zaenkrat zadeva še vedno zgleda le kot neka normalna lokalna reakcija na pik insekta, če bi se zadeva širila, bi šlo lahko tudi za okužbo tega mesta in v tem primeru pojdite do zdravnika….do takrat pa hlajenje.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni!

Že 14 dni imam povišano telesno temperaturo. ( od 1. 7. 2010 ):
Zjutraj od 37,3, pa do 38,5, popoldne.
Zaradi bolečin v glavi- čelu in vratu sem dobila antibiotik OSPAMOX. Ker mi po petih dnevih jemanja ni pomagal so mi dali amoksiklav. Po dveh dnevih jemanja imam še vedno povišano telesno temperaturo.
Spomnila sem se, da me je 1. 7. 2010 nekaj pičilo v nogo, noga mi je otekla, tresla me je mrzlica, dobila sem vročino.
Naslednji dan je oteklina izzvenela, povišana telesna temperatura pa je ostala.
Krvne preiskave kažejo na virusno obolenje.
Opravila sem UZ ABDOM., ki je bil BP.
Ali je možno, da imam povišano telesno temperaturo od pika insekta?
Kakšno testiranje mi predlagate in seveda kakšno je zdravljenje le- tega.
Vesela bom vašega odgovora!
Z lepimi pozdravi, Tatjana

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni, nekoliko vprašljivo se mi zdi jemanje antibiotika zaradi bolečin v glavi- čelu in vratu in povrh z lab izvidi, ki kažejo na virusno obolenje, zato predvidevam, da je bilo v ozadju še kaj drugega. Če gre res le za virusno obolenje (kar ni sicer nič nenavadnega), antibiotiki seveda nimajo nobenega učinka in se vam bo zdravje povrnilo neodvisno od njih. Za kaj več, bi bilo koristno omeniti še, kakšne težave poleg vročine sploh imate (če sploh) in kje in s čim si merite vročino
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravlljeni,

danes me je pičila neznana žuželka, ki je sploh nisem videla in sicer na sredinec na desni roki.
V 12 urah me boli že cela roka, ni otekline, ni vroče, bolečina pa je močna. Sredinca že kmalu po piku nisem mogla gibati. Tudi ne vem, če ni bil pik kakega rastlinskega trna, ker me je zabolelo skozi rokavico, ko sem pospravljala odpadno vejevje. Že dotik sredinca zaboli ko vrag. Vročine nimam.

Hvala vnaprej in lep pozdrav! Fani

Če se vname msto vboda, če dobite vročino ipd morate do zdravnika. Kaj vas je pičilo ali zbodlo ne vem. Sicer pa v napisanem nisem našel vprašanja !?
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni!

Pičila me je neznana žuželka, na začetku je bila rdečica, sedaj pa zgleda gnojno in okrog velika rdečica, ki je vsak dan večja.
Kaj predlagate?

Hvala in lep pozdrav.

Ana

Pozdravljeni
Rdečica je lahko velika sicer tudi kot reakcija na sam pik, lahko pa je prišlo do okužbe mesta vboda in v takem primeru morate do zdravnika
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni
Tudi jaz imam za Vas podobno vprašanje
Pred 3 tedni me je pičila neznana žuželka(mislim,da nek beli pajek nisem pa prepričana).
Dva tedna je bila le majhna pikica podobna piku komarja,srbelo je isto kot ,če piči komar.To pikico sem si krampala saj je zelo srbela. Nato se je vsak dan večala in srbela.
Včeraj sem šla k splošni zdravnici.Dobila sem AMOKSIKLAV,in LOCOIDON TER XYZAL.
Po drugi tableti Amoksiklav-a se je okoli vboda rdečina povečala bila je rahlo modrikasta,a ta je čez uro in pol spet izginila .Sedaj izgleda svetlo in rahlo rdeče vbod pa ima kolobar rdeče in bele barve.Na dotik rahko vroče,vročine nimam. Problem je ,da je en čas zelo rdečo nato spet zgine a se vidi .
Moti me,ker najprej zgleda grozno pol izgine in se spet čez čas vrne.
Lepo vas prosim razložite mi kako dolgo traja ves ta problem.?Kdaj nazaj k dežurnemu ali zdravnici?
Vse skupaj imam prvič zato sem ne vedna.

Lepo vas prosim za čimprejšnji odgovor

Hvala!
lep pozdrav

Pozdravljeni, iz tega opisa žal ne morem povedati nič konkretnejšega, po drugi tableti antibiotika sprememba verjetno ni bila odvisna od njega, saj je prekmalu, kožne spremembe pa so skrajno neprimerne za ocenjevanje na podlagi opisa.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,
včeraj zvečer/ponoči me je na notranjo stran kolena (na pregib zadaj) pičila neka žuželka…srbelo je, kot da bi me piknil komar, pa tudi izgled je bil podoben.
Sem pa sedaj zvečer opazila na mestu otekline vodeno bulico, trdo na otip..podobno mozoljčku (res je, da sem v službi nosila hlače, ki segajo malo pod kolena in možno da sem si razdražila).
Zanima me, ali je ta vodena bulica posledica pika (če me mora skrbeti in bi se bilo dobro iti pokazat k dr), ali naj pač počakam da stvar izzveni (in si seveda oblačim udobnejše hlače)?

Najlepša hvala za odgovor!

LP

Zdravo Tamara!
Takole, po opisu, je čisto možno, da je tista bulica le posledica pika žuželke in bo izginila sama. Če bi postajalo vedno bolj in bolj rdeče, boleče, če bi dobili vročino ipd, pa je seveda treba do zdravnika.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

DOBER VECER PRED SLABO URO ME JE PICILA NEZNANA ZUZELJKA NA NOTRANJI STRANI STEGNA PRI KOLENU NIC NI BLO ZA VIDET NE ZA SLISAT SAMO NENORMALNO JE ZAPEKLO IN ZABOLELO DA ME JE KAR DVIGNILO. MESTO PIKA VEDNO BOLJ BOLI IN SRBI PRAU CUTI SE DA GRE BOLECINA PROTI SREDINI KOLENA NAPREJ OB STRANI NAVZDOL IN NAVZGOR .
NA SAMEM VBODU SE VIDI RDECA PIKICA OKOLI SE DELA BEL MEHURCEK OKOLI IN OKOLI SE SIRI RDECICA.
KAJ BI TO BILO? BI BLO DOBRO DA GREM K ZDRAUNIKU? ?
ZE PRED LETI ME JE NEZNANA ZUZELKA PICLA V ROKO MED SPANJEM BILO JE NEKAJ PODOBNEGA VENDAR SE JE POL RASIRLO PODBNO KOT PRI KLOPU PO TISTEM MI JE CELA ROKA ZAOTEKLA IN MI POPOLNOMA OMRTVELA
HVALA VAM ZA VSAK ODGOVOR POMOC

Če nimate alergije, običajno pri žuželkah zadošča hlajenje…led na mesto pika.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni! V soboto me je v prst na nogi picila neznana zuzelka. Prst me je takoj zacel boleti in pojavila se je oteklina, ki je bila zjutraj ze kar velika. Dobil sem se vrocino in imam bolece grlo. Prosil bi vas za vase mnenje. Hvala. Lp

Pozdravljeni, ker je potrebno izključiti, da vročinea ni morebitna posledica okužbe vbodne ranice oziroma mesta pika, vam predlagam, da se zglasite do zdravnika.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

spostovani, pred 3-4 tedna me je nekaj po noci piknalo v roko 2 cm pod komovcem mal rdece pa srbelo kot pri obicajnem piku ampak ko se je rdecilo umirilo in nehalo srbet bulica pa ostala in zdaj skor mesec po tem se kr je ista mal trdkasta koza na njej bolj suha. Nic ne boli al srbi zato pa nevem Ali bi vseeno se mogla it pokazat osebnem zdravniku Ali mi vi lahko kaj svetujete. Hvala Lp

Pozdravljeni.mojo hcer je vceraj pri okici ugriznila neka zuzelka.po nekaj casa se ji naredil mehur.danes ji je okica otekla.bolecin nima.ali moram z njo do zdravnika?

Spoštovani, samo da razjasniva dilemo s tole okico…. gre za oko ali kaj drugega?
Lp

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,
Tudi mene je picila neka zuzelka,na nogo, vsaj predvidevam tako, ker sem mocan pik cutila, po piku me ne srbi, kraja pika se ne vidi tocno, pojavila pa se je rdecina premera 5 cm, ce pritisnem nanjo me zaboli, bolecina enaka kot ce bi pritisnil na modrico, tudi ko stopin na nogo cutim bolecino, kaj bi to lahko bilo?
Hvala za odgovor,
Prijazen pozdrav.

New Report

Close