Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Bolečine rebra

Bolečine rebra

Pozdravljeni –

stara sem 35 let in pred 3-emi meseci sem zbolela za bronhitisiom. Ob močnem kašlju me je začelo boleti v spodnjem delu reber (na obeh straneh). Bolečina je trajala 2 meseca. Ob bronihitisu je na levi spodnji strani reber bolečina bila večja in enkrat sem začutila kot da bi sem mi rebra “sesedla”. Vem, da se verjetno smešno sliši, vendar je to najbližja prispodoba tega, kar sem čutila. Bolečina je bila takrat zelo huda, vendar je na nek način bilo potem olajšanje.Bila sem tudi na slikanju pljuč, ker je bronihitis trajal cel mesec. Ugotovili niso ničesar. Bolečino so opredelili kot mišično skeletnega izvora.

Včeraj pa me je mož objel čez rebra in mi je na istem koncu počilo (levo spodaj) in od bolečine sem se kar sesedla. In sedaj me ponovno boli, točno tako, kot pred 2-ema mesecema.

Zanima me, če je možno, da sem imela počena rebra in je ta stisk sedaj že nezaceljeno kost ponovno zlomil/počil? Je smiselno, da ponovno zahtevam RTG? Bi to kaj prispevalo k zdravljenju? Oz. kaj mi svetujete, kako naprej.

Lepa hvala za odgovor.

Predvidevam, da so vam prejšnjič slikali pljuča in ne reber, na sliki pljuč se rebra vidijo slabo. Počeno rebro običajno zahteva le počitek in RTG stvari bistveno ne spremeni, a slikanje tokrat reber zna biti vseeno smiselno.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Spoštovani –

hvala za vaš odgovor. Sem hotela k zdravniku danes, pa me je ponoči tako bolelo, da sem odšla kar k dežurnemu zdravniku, kjer so me napotili na poškodbenega. So me slikali in zdravnik mi je dejal, da moram počivati, itd. ter mi prepisal Naklofen ter da imam počeno ali zlomljeno rebro. Da je vseeno, kaj je, da je način rehabilitacije enak pri obeh poškodbah.

Potem pa sem doma pogledala izvid in piše: RTG levega hemithoraxa: sumljivo za frakturo X. rebra.

Sedaj me zanima, zakaj je napisal, da gre za “sum”? A se zlom na sliki nujno ne vidi?
Vem, da bi verjetno morala to vprašati takrat in tam, vendar sem bila od bolečine in strahu tako zmedena, da enostavno nisem.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni!
Če ni premika ampak je le poka, se ne vidi vedno zanesljivo…..res pa je, da je terapija enaka, torej počitek.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,
5 dni nazaj sem dobil udarec v rebra, prvi dan ni bilo hudo, drugi dan pa kar huda bolecina, seveda si bolovanja kot natakar med prvomjaskimi praznkki nisem mogel.privosciti zato sem hodil delat 5 dni danes je 6 dan, bolecine so se vedno prisotne ko globoko vdihnem, zakasljam, se smejem, oz. Po 8,9 urah delah je ze kar nevzdrzno.

Zanima me ali je lahko kaj hujsega, vem da mi zdravnik ne more pomagati , zato nisem niti sel. ( v smislu vem da ni nekega zdravljenja za rebra )

Zanima me po kolikem casu bi “morala” bolecina pojenjati ? Ce bi bilo kaj narobe kaksni bi bili znaki ?

Sedaj po 6 dnevu je bolecina bol obcutna na otip reber kot je bila prvi dan. Ko globoko vdahnem me grdo spikne cca. 4-5 cm pod bradavico. Problem je tudi ustajanje iz lezecega polozaja.

Hvala za vse odgovore !

Pozdravljeni, udarci v rebra lahko bolijo konkretno dolgo in tudi po več tednov. Zdravljenje je v večini primerov res zgolj počitek in analgetik, vseeno pa vam priporočam pregled (in verjetno rtg reber), saj med zlomom reber ali zgolj udarnino, v občutkih ni nujno posebne razlike in se po opisu težko prepozna zlom. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close