Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Močan padec na moda

Močan padec na moda

Spoštovani,

zanima me, ali je udarec v moda lahko povod za nastanek raka mod? Star sem 23 in zadnjič se, padel s kolesom in to prav nesrečno, na neko vejo in ravno na “family jewels”. Bolelo je grozno, tako da sem se kar skrčil in cvilil na tleh, nato sem se komaj spravil nazaj na kolo in prilezel do doma. Zvečer si mod pod tušem sploh nisem upal dotakniti. Še sedaj – po skoraj dveh tednih – imam občutek, da ni vse tako kot bi moralo biti, oz. se bojim, da je kaj narobe. Sicer je barva v redu, na otip nisem 100%, če je isto kot je bilo. Par dni sem čutil nekakšno topo bolečino, sedaj pa ne več… včasih se mi zdi, da še kaj začutim, pa nisem siguren, če si ne domišljam ker me je res strah. Mi je pa tudi malce nerodno pred osebnim zdravnikom urejati te zadeve.

Je sedaj prepozno za pregled?
Ali se testisi lahko “zdrobijo”?
Je mogoče, da človek ostane neploden?
Občutek imam, da tudi erekcija ni več isto kot je bila… je mogoče kaj s tem povezano?
Kaj je najhujši možni scenarij?
… vem, da je to grozno vprašanje, vendar bi odgovor, če je le mogoče, rad dobil, da se pripravim, če bi ravno kaj takšnega bilo.

Lp in hvala!

Pozdravljeni!
1. če gre za družinske dragulje, ni nikoli prepozno za pregled
2. testisi pri poškodbi lahko dobijo raztrganine, a podobno kot pri draguljih, pa se to prav pogosto ne zgodi. Testisi sicer niso kot (kurja) jajca in se ne drobijo na način, ki so nam ga v osnovni šoli razlagali sošolci
3. ne da ni možno, a skrajno neverjetno, da bi si oba naenkrat poškodovali do te mere, še manj verjetno je to pri vas, ko niste opazili kakšnih prepričljivih sprememb (velja tudi za točko 2)
4. verjetno je vaš procesor preobremenjen z razmišljanjem o točki 5 in slabše regulira hidravliko, moralo bi se urediti, ko preberete ta post
5. da vas povozi avto, ko se boste odpravili na pregled
Lep večer, pa upam, da vas nisem razjezil 🙂

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Spoštovani,

… ne niste me razjezili, saj ste odgovorili na vsa vprašanja. Občutek imam, da sem jaz malce razjezil vas s svojo nevednostjo in morda celo malomarnostjo.
K zdravniku sem sprva mislil iti… potem pa mi je bilo nerodno … morda si predstavljate tok misli, ki gre nekako tako: “Če me bo jutri še bolelo, grem čez dva dni k zdravniku.” In potem sicer še vedno boli, a “ne tako hudo”.
Da se testisi ne drobijo kot kurja jajca sicer vem… k sreči, sicer bi po tistem padcu res ne bilo več česa reševati 🙂 Pred štirimi leti sem v Gabonu iz same vljudnosti poskusil košček surovih kozlovih testisov, kar naj bi fantom pomagalo, da postanejo “pravi moški”. Sicer res nisem spravil vase več kot majhnega grižljaja, a dovolj, da vem, da ravno neuničljivi testisi niso… vsaj kozji ne. Morda je s človeškimi drugače 🙂

Hvala za odgovore in lep pozdrav.

nova
Uredništvo priporoča

Čisto nič me niste razjezili 🙂 So pač zelo izpostavljen organ, pa še maksimalno boleč, če kaj prileti vanje ali mi na njih. Če vam je kaj sumljivo je bolje iti na pregled, iz opisa in na pamet rečeno pa se mi ne zdi močno verjetno, da bi imeli resne poškodbe. Verjetno se človeškim ne bi godilo bolje od kozjih, ke bi se znašli med zobmi….

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Hvala!

Zanima me še, če takšni udarci ali poškodbe lahko kaj pripomorejo k raku mod?

Lep pozdrav.

Nek odstotek raka mod se odkrije ob pregledu zaradi poškodb. Žal pa nimam podatka, koliko in če sploh taki udarci kaj prispevajo k pojavu raka.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Jaz sem pred tremi dnevi dobil brco v moda in imam levo modo malo modro.vendar me vedno manj boli

Pozdrav!

Mene pa bolj zanima zakaj sploh tako boli če jo tja dobiš…in kaj je tisto ki čutiš po udarcu…

Mogoče malo čudno vprašanje ampak me vseeno zanima 🙂

Lp

…..ker so slabo zaščiteni od okolice, močno oživčeni in verjetno ima kaj s tem, da zato nanje pazimo bolj, saj so na splošno gledano tisto, s čimer skrbimo za nadaljevanje vrste….
LP

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Hvala za odgovor 🙂

Zanima me,če je možnost česa hujšega,sayj sem nekaj časa nazaj dobil na treningu udarec v moda in kasneje imel tudi obarvano modro…Kasneje je bilo vse vredu,čes čas se pa opazil,da imam nekakšne povečane žile pod modom..Zanima me če gre za kaj hujšega

Razširjene žile niso nujno na novo in ste jih morda zgolj na novo opazili, bi pa predlagal pregled, če ste dobili tako močan udarec, da ste imeli dejansko pomodrelo mošnjo.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Živjo,

zanima me, če je padec tako močan da pomodri vse od popka do sredine stegen vendar pa je zdaj vse OK (kar nekaj let za tem), ali ima to lahko vpliv na plodnost oz neplodnost? Ali velja enako kot ste napisali zgoraj?

Hvala za odgovor in lp!

To je nemogoče ugotoviti na daleč in konkretno za vas, če ob udarcu ni prišlo do poškodbe obeh mod v smislu raztrganin…. in ostalih struktur v modih, vpliva na plodnost najverjetneje ni. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Konkretnega pregleda takrat ni bilo.. ko so modrice izginile in z njimi bolecina je postalo pocasi vse v normalnem redu.. vrjetno bi se take poskodbe kot jih nastevate poznale oziroma bi imele kaksne posledice? Ali pac ne?
Hvala za odgovor in lp!

Naj se dodam da je slo kot pri Eiernlos za podoben padec le da je slo za motor ne kolo torej je bila sila se toliko vecja..

Ma, najverjetneje bi se v takem primeru slejkoprej znašli pri zdravniku in ne bi minilo kar tako, a to je seveda ugibanje na suho. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.
Objava čaka odobritev

New Report

Close