Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Mravljinčenje obraza

Mravljinčenje obraza

Pozdravljeni,

kateri so možni razlogi za mravljinčenje obraza, v predelu od oči do brade, pri punci, stari 28 let?

Hvala in lp.

Prva stvar, ki mi pride na misel, je psihičen vzrok. A to 28. letno dekle ste vi?
Lp

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,

mogoče sem zgoraj malo nepopolno in v strahu opisala svojo težavo,za kar se opravičujem, zato vam zdaj pišem vse od začetka, da boste bolje razumeli in mi lažje svetovali.

Zaradi težav s pogostimi glavoboli sem bila lani v aprila napotena na MR glave in vratu, kjer niso ugotovili nobenih posebnosti, razen “dehidracije” dveh vratnih vretenc. Ortoped mi je predpisal fizoterapijo in sicer: IR, gretje vratu, Glisson, hidroterapijo in še vaje za vrat in ramenska obroča. Na fizoterapijo naj bi šla 10x. Po 5. terapiji sem začutila mravljince po spodnjem delu obraza, kasneje po vsem obrazu in pa hud glavobol, ki ne mine. Naj omenim,da sem na fizioterapijo čakala skoraj eno leto in bila praktično že brez vseh težav. Po 7. terapiji sem se odločila, da jo prekinem, ker se zadeve niso umirile. Danes čutim tudi rahlo bolečino v predelu prsnice in malček težje diham. Vzela sem tudi en Nakofen, vendar mi kaj dosti ne pomaga.
Moje vprašanje je sledeče – ali je možno, da so bolečine, ki jih čutim in pa mravljinčenje, reakcija na fiziotrapijo ali bi mogoče bilo pametno razlog iskati kje drugje? Moja fizoterapevtka meni, da fizotrapija ni razlog za moje počutje.
Sem zelo panična, ker ne vem, kaj se z mano dogaja.
Zahvaljujem se vam za odgovor in vas lepo pozdravljam.

nova
Uredništvo priporoča

Bolj kot fizioterapije bi omenjeno težavo morda lahko povzročala vratna hrbtenica, vrat bi imel lahko vlogo tudi pri glavobolih (tudi “psihična” možnost je še vedno v igri, najbolj verjeten vzrok je ta kar zadeva težja dihanje). V nobenem primeru pa ni bilo pričakovati, da bi vam le 10xna fizioterapija trajno odpravila težave.
Lep pozdrav!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Hvala za odgovor.
V roku enega leta, pred fizoterpijo, nisem imela težav, sedaj pa ponovno čutim glavobole in mravljinčenje. Danes tudi v prstih na roki in v desni nogi, od kolena navzdol.
Ma je možno, da mi je fizoterpija povzoročila ponovne težave?
Zaradi vsega tega, doživljam panične napade in ne vem kaj si lahko vzamem ob predpostavki, da bi lahko bila tudi noseča.

Lp

Pozdravljeni!
Od tega zagotovo nimate paničnih napadov, so pa panični napadi stanje, kjer potrebujete pomoč (in tesnobnost bi vam lahko povzročala omenjene težave prej kot obratno). Vsekakor (posebno če ste noseči) sami ne jemljite nič, ampak se oglasite do zdravnika.
Lep pozdrav!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni!
Tudi meni se pojavlja mravljinčenje obraza. Ozorma gre za čuden občutek, kot bi mi nekdo zategoval obraz. Naj povem moje težave.
Pred tednom dni sem dobila močno srbečico, ki se je od gležnjev, nog, rok, lasišča, ušes razširila skoraj povsod. Šla sem k dežurnemu zdravniku un dobila injekcijo medrola in Tavegila. Stanje se je umirilo, čez dan in pol pa sem ponoči zateklav obraz in zg.ustnico. Vzela sem Claritin in oteklina je skoraj izginila. Vseeno sem šla k dermatologu, povedala svoje težave (sbečica je bila še malo prisotna) in dobila ponovno injekcijo (nevem katero zdravilo,10mg), nato še drugi dan 8mg. 4 dni sem jamala Flonidan (2krat/dan). Stanje po enem tednu je skoraj mirno. Imam ša čuden občutek na obrazu. Zdi se mi kot da bi me v obraz mralvljiničo oziroma kot da me zateguje v obraz (ne znam opisat občutka; kot bi si z rokami vlekla ličnice proti ušesom). Pred dnevi me je mravljinčilo oziroma kot bi me mrazilo v desno roko.
Občasno me peče tudi jezik.
Naj povem, da imam tudi sama bolečine v vratu. Sem tudi zelo panična in depresivna.
Menite da gre za reakcijo zaradi alergije ali bi lahko bilo kaj drugega?
Ne znam si pojasniti tega mravljinčenja.

Pozdravljeni!
Prvi del težav gre res pripisati alergijski reakciji, za kar ste prejeli tudi terapijo. Občutke zategovanja oz. mravljinčenja po obrazu bi bolj pripisal tesnibi kot pa alergiji (po 1 tednu), mravljinčenje po roki prav tako, lahko tudi vratni hrbtenici. V napisanem torej nobenih razlogov za paniko.
Lep pozdrav!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni!
Tudi jaz bi vprašala nekaj glede mravljincev na obrazu…
Že večkrat se mi je pojavilo, da sem pred spanjem(ko se uležem) dobila mravljince na obrazu oz. občutek kot da imam obraz zelo težek…ta bolečina se prične na vratu (levi predel) in se potem razširi na celo glavo, nato mi začnejo mravljinci lesti po celi roki in nogi – levi.
Zanima me če je to lahko povezano z bolečinami v hrbtenici( namreč hrbet me zelo, zelo boli), ali obstaja možnost povezave s stresom?
Hvala za odgovor in lep pozdrav!

Pozdravljeni! Možno je vze vključno z “zaležanostjo”, kanček lažje bi bilo v živo, če bi se dalo mravljinčenje opredeliti po področju, ki ga pokriajo posamezni živci…..
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Lepo pozdravljeni!

Tudi meni se pojavlja mravljinčenje levega dela obraza, ki se včasih širi tudi na vrat. to se mi ponavlja že skoraj en mesec. prav tako se mi večkrat na dan pojavi močna bolečina v nosu, kot nekakšen pritisk na nosne kosti, ki se razširi v čeljust, kot občutek vlečenja. celoten občutek je, kot bi imela težo na levi strani obraza. prav tako mi že 14 dni piska v levem ušesu.
Zanima me kaj bi bilo najboljše narediti? Ali je lahko nevarno???

Sem pa na vratu otipala bulo, ni bezgavka, ampak je trša in večja, je pa pod levim ušesom za čeljustjo in pod vratnimi mišicami, (da si jo lahko dobro otipam moram glavo malo dvignit navzgor, da se umaknejo mišice).

Hvala!

Ni bezgavka?? Vsekakor je nepojasnjene bule na telesu dobro peljati na pregled k zdravniku, podobno velja za mravljinčenje obraza (ki imajo lahko mišičen vzrok) in bolečine v predelu nosu, ki jih lahko povzroča vse od sinusov dalje.
Lep pozdarv

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

lepo pozdravljeni!

Hvala za hiter odgovor. Bezgavka ni, ker sem šla na UZ vratu pa je rekla, da so bezgavke ok, Ta bula pa bi naj bila skrčena mišica. Zato sem se odločla, da grem fizioterapevtu, ki je strokovn ocenil in otipal, da ni mišica, poskusila sva tudi terapije, in po šestih ni niti malega izboljšanja.

Da vam podrobneje opišem moje težave, ki kar nočejo izzvenet oz. se izboljšati.
Čutim občasno omotico. Poleg tega se mi že en mesec pojavljajo mravljinci oz. občutek vlečenja na levi strani obraza, natančneje od ušesa v spodnjo čeljust in se včasih razširijo po levi strani vratu. Zadnje 3 tedne mi tudi piska v levem ušesu. Vse to spremlja ta bolečina v nosu, ki sicer ni stalna(pojavi se nekajkrat dnevno), je pa močna, kot neki pritisk oz. kot bi mi nekdo želel razširiti nosne kosti (ne boli me pri očeh ampak v nosnicah, vendar ob pritisku poleg nosu ne boli in sklepam, da vnetje sinusov nimam, tudi nimam nobenega izcedka iz nosu) in ko je večja se razširi v sprednjo zgornjo dlesen in dobim občutek, kakor da mi vleče sprednje zobe. Najbolj moteči pa so pritiski, saj imam občutek teže na obraz, predvem v levi strani.

Za čimprejšnji odgovor se že vnaprej zahvaljujem!

Pozdravljeni!

Tudi meni se pojavlja mravljinčenje levega obraza. Vedno mi začne mravljinčit lev del ustnice,lev obraz, nato se mravljičenje širi po celem delu telesa do stopal. Obraz mi tudi malo naoteče. Zanimivo je da se mi je pred šestimi leti to prvič pojavlo in potem še ene 4 krat. dvakrat so me poslal v bolnico na preiskave, vedar niso nič ugotovili. na koncu so mi rekli, da je mozna alergija, vendar niso niti ugotovili, na kaj bi bla alergična. Včeraj se mi je pa po parih letih spet pojavlila ista reakcija, in sem šla k dezurnem zdravniku in je rekel, da je hiperventilacija. dala mi je tud neke 4 tablete, da sem morala takoj spiti. ali ste mogoče vi slišali za tak priemr in veste kaj bi lahko bilo?

hvala lepa in lep pozdrav.
nina

(aja, stara sem 24 let)

Pozdravljeni!

Jaz bi vas prosila za en nasvet. Približno eno leto nazaj, se mi je na včasih na bradi, včasih na ustnicah, jeziku in pod očesom ter včasih tudi na čelu na levi strani pojavilo mravljinčenje (pa ne čisto…samo neko zbadanje). Potem sem imela levo stran nosu gluho-otrplo in tudi del čela. Pregledali so mi zobe, nevrolog me je pregledal itd. toda našli niso nič. Vse je bilo v redu. To se mi je čez čas umirili oz. izginilo samo od sebe. Zdaj zopet čutim že kakšne tri dni kako me na vsake toliko časa zbada na obrazu na različnih mestih zato se bojim, da bi se mi to ponovilo. Morda veste vsaj približno kaj bi to lahko bilo?

Že vnaprej se vam zahvaljujem za odgovor in vam želim lep in uspešen dan.

Natalija

Pozdravljeni!
Posamezna zbadanja po telesu niso nič nenavadnega in nič nujno bolezenskega, žal vam o vzrokih za te in ostale težave ne znam odgovoriti kaj konkretnejšega
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Živjo

Naj povem, da sem imela podobno težavo pred približno petimi leti. Mravlinčilo mi je obraz okrog ust in po vratu…

Naredila sem 5 kur intenzivne masaže hrbta. Maser mi je rekel, da imam tako zavozlano po hrbtu, da je hudo. Tudi ravnal mi je vratne vozličke. Po masažah je bilo stanje Ok.

menda pride to mravlinčenje od prisilne drže, sedenja, naprezanja hrbta.

Poskusite s kakšno takšno zadevo, se pravi masaže in pa 10 – 15 minut tensa na hrbet.

včasih se zgodi da imam mravljince po celem telesu od nog do glave cirka minuto ali dve.zgodi pa se tudi da včasih tudi čutim toploto v vratu in ušesih star sem 38 let in me zanima kaj bi bilo lahko to.imam tudi tablete prenesa 4mg ker imam malo visok krvnin tlak 140 90. zanima me odgovor

Pozdravljeni
Teoretično bi bilo lahko tisto mravljinčenje tudi stranski učinek omenjenega zdravila, tisto občasno toploto v ušesih in vratu pa bi težko pripisoval kakšnemu bolezenskemu stanju.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,

Star sem 28 let in imam naslednjo težavo. Kot nekateri pred menoj, imam tudi jaz težave z mravljinčenjem po obrazu, pravzaprav kar po celi glavi. Vse se je začelo kakšen mesec in pol nazaj, ko sem imel v glavi občutek omotice. Ni me motilo pri kakršnih koli opravilih, le zoprn občutek. Čez čas je to minilo, sedaj pred kakšnima dvema tednoma pa se je zadeva ponovila. Zadnje dni je malenkost bolje, toda sedaj pa se je pojavilo mravljinčenje.

Ali je možno, da je vzrok kava? In pa kot druga možnost nekakšen stres, saj sem pred dobrima dvema mesecema dobil otroka in s tem povezane “pozitivne skrbi” 🙂

Prosim za vaše mnenje.

Hvala v naprej za odgovor

Matej

New Report

Close