Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Re: Omotica, slabost, mrazenje…

Re: Omotica, slabost, mrazenje…

Pozdravljeni!
Prosim Vas za nasvet,ker se mi večkrat pojavi slabost z omotico,občutkom mrzlice,bolečine pri srcu,ki izvira v levo roko (zbadajoča bolečina),mravljinčenje v vratnem predelu.Ta slabost se mi pojavi večkrat na dan,kar mi otežuje delo.Star sem 46let.Zdravnik mi je predpisal Helex (0,25mg),ki ga vzamem ob pojavu slabosti,vendar se stanje ne izboljša.Težave s krvnim pritiskom nimam,vendar po obisku kardiologa imam izvide,ki kažejo na izostanek taktov srca,ki se pojavijo občasno.Kakšne preiskave mi priporočate,da bi lahko ugotovil vzrok teh znakov,ki trajajo že dlje časa (3leta)?

V pričakovanju Vašega odgovora Vas lepo pozdravljam.

Pozdravljeni!
Da bi vse težave povzročalo srce, se mi zdi manj verjetno, kakšen “izostanek taktov” je bil ugotovljen pri kardiologu bova brez izvida težko ugotovila (utripi iz vrste, ki mu sledi pavza?). Karkoli so že ugotavljali tam, ne pojasni opisanih težav. Kot pogosto pišem, se mi tudi pri vas zdi možno, da je vsaj del težav tesnobnega porekla in glede na predpis helexa verjetno na to sumi tudi vaš zdravnik. Če gre za to, je terapija z zdravili, ki se uporabljajo tudi za zdravljenje depresije, bolj primerna kot jemanje pomirjeval (helex….)
Lep dan

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni!
Najlepša hvala za odgovor.
Vprašal bi Vas še, katero zdravilo se priporoča za zdravljenje tesnobe,da bi se lahko posvetoval z osebnim zdravnikom.Ali bi lahko tesnobo zdravil še na kakšen drugačen način razen z zdravili?Kaj storiti v primeru, ko se pojavi slabost,ko sem omotičen,čutim bolečino v srcu,mrazenje?

V pričakovanju Vašega odgovora Vas lepo pozdravljam.

nova
Uredništvo priporoča

Če govoriva o zdravilih jih je iz zgoraj omenjene skupine na izbiro precej in naj bi preprčevala napade tesnobe (in niso za “prekinitev napada”). Vs

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Če govoriva o zdravilih jih je iz zgoraj omenjene skupine na izbiro precej in naj bi preprčevala napade tesnobe (in niso za “prekinitev napada”). Težko verjamem, da bi se po 3 letih težav večkrat dnevno, sami izkopali iz težav brez zdravniške pomoči. Vse pišem seveda pod predpostavko, da ste že bili pregledani. Kako prekiniti težave, ko nastanejo težko rečem…..lahko pa navedete, koliko časa trajajo ko se pojavijo in kaj strrite (če kaj) da prenehajo, kaj jih olajša ali poslabša….
Lep pozdrav!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni!Ta slabost traja od 5-10 min,med samo slabostjo se moram nasloniti na predmet,ki ga imam takrat ob sebi,da preprečim občutek padca.Zaenkrat ne najdem načina,ki bi mi pomagal,da bi preprečil to slabost,zato sem se obrnil na vas.Šel sem do zdravnika in ta mi je predpisal Helex,ki ga vzamem med samo slabostjo,vendar ni nekega učinka.Nevem kaj naj storim,da bi se moje počutje izboljšalo,ker se to pojavlja vsak dan.

Lep pozdrav.

Težava vsekakor preide prej, preden bi sploh lahko pričakovali učinek helexa….lahko poskusite, kakšen učinek na slabost bi imelo, če se ob težavi uležete.

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close