Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca zelo nizka vsebnost železa

zelo nizka vsebnost železa

Pozdravljeni,

pred tremi meseci sem dobila izvid, da imam hemoglobina 79 (referenčna vrednost je 110-170). Dobila sem napotnico za hematologa, pri katerem sem pred kratkim prišla na vrsto, rezultat železa v krvi je bil zelo slab. 2,2, normalen človek pa ima vrednost železa med 6 in 20 (tam nekje). Dobila sem samo Legofer, katerega moram vzeti dvakrat na dan po 15ml.

Zanima me, ali je Legofer res tako učinkovit, da mi bo pomagal, da se mi ta nizka vsebnost železa dvigne na normalno raven? Slišala sem, da obstajajo tudi injekcije železa ter pa transfuzija krvi v skrajnem primeru.. Kaj menite?

Slabokrvnost imam že ca. 8 let, stara sem 24, menstruacije nimam že eno leto.. Pred tem sem imela redno, vendar samo zato, ker sem jemala kontracepcijske tabletke – po prenehanju je nisem več dobila.
Vse to me počasi že zelo skrbi..

Že vnaprej hvala za Vaš odgovor.

Pozdravljeni!
Legofer je OK! Vsekakor varneje kot železo v infuzijah. Transfuzije krvi si nikakor ne bi želel, če ni nujno.
Torej: vaša terapija je praviloma učinkovita.
Lep pozdrav!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,

tudi jaz imam nizko vrednost hemoglobina v krvi in me zanima, kam bi se moral obrniti, če bi želel dobiti injekcije z železom…osebni zdravnik me sploh noče poslusati, tako, da on ne pride v postev…

lp

nova
Uredništvo priporoča

Imeti morate zdravnika, ki mu zaupate in se ujamete z njim. Če to ni ta, ki ga imate sedaj, ga zamenjajte. Nizka vrednost hemoglobina ni vedno znak pomanjkanja železa, tudi če bi bila, je redko potrebno železo v “injekcijah”, pri moškem je pri pomanjkanju železa (če zanj pri vas sploh gre) bolj vprašanje, od kod to pomanjkanje in je nadomeščanje sekundarnega pomena.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,

zanima me kaj lahko naredim glede sledečega – pred mesecem so mi analizirali kri in izvidi so pokazali, da je moje železo nizko, in sicer le 3,2 µmol/l. Vrednost hemoglobina je 130 g/l. Počutim se obupno, nimam ne energije, velikokrat težko pridem do sape, občasni glavoboli so prisotni, ne morem se skoncentrirati, moj spomin je slab, pa ravno pred izpitnim obdobjem. Ker sem pogosto slabokrvna (vzrok ni znan, menstruacije niso močne) imam doma že kar nekaj zaloge ferrum lek tablet, mogoče butasto vprašanje, pa vseeno, ali je pametno, da jih začnem jemati, čeprav je zdravnik rekel, da je vse vredu?

Lep pozdrav,
Alma

Za tako oceno so izvidi pomanjkljivi, zgolj vrednost prostega železa v krvi, ne pove dosti o stanju oz zalogah železa v telesu, tudi v preostalih izvidih ni dovolj zgolj vrednost hemoglobina. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close