Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Špikanje v sencah

Špikanje v sencah

Pozdravljeni!

Prosim za vaš nasvet. Približno teden dni me nekajkrat na dan zašpika v sencah, predvsem na desni strani. Ali je to znak za kak pregled? Toliko namreč slišim o infarktih, da ne morem, da nebi pomislila na kak strdek ali kaj podobnega? Je smiselno, da grem k osebnemu zdravniku?
Hvala

Pozdravljeni!
Občasno zbadanje v sencih ni znak kapi ali infarkta. Če ste mlajši, je tudi malo verjetno da gre za neko bolezen v ožjem pomenu besede. Če se ne umiri v naslednjih dneh, pa se vseeno oglasite do zdravnika.
Lep pozdrav!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Imam 35 let. Samo zdaj gruntam mogoče pa je vse kar se mi zadnje dni dogaja od preutrujenosti? Včeraj in danes zjutraj sem imela tudi občutek, da me v sapniku, saj ne znam razložiti, kot da me “duši” za kako sekundo. Imam tudi sicer ugotovljen Hashimoto, lahko bi bilo od ščitnice ali pa od živcev, ker sem lani rodila, čez teden grem v službo, umrl mi je oče, bila sem na operaciji, več ali manj sem neprespana… Kaj pravite?

nova
Uredništvo priporoča

Povsem možno, da ima vse ali karkoli od tega vlogo pri vaših težavah in da gre pač za glavobol.
Lep pozdrav!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Ostra bolečina – špikanje, zbadanje- vedno pomeni skeletno mišično bolečino. Ker je področje glave v zadnji polovici področje, ki ga oživčujejo prvi trije vratni parni živci, je potrebno, ne glede na manifestacije, ki jih opisujete, raziskati problem vratne hrbtenice, saj je zaradi položaja vratne hrbtenice, ki ga imate bodisi med vožnjo avta bodisi med sedenjem na kavču. Verjetno je rešitev težav v intenzivnih vajah za mišice vratu, ki jih lahko dobite na internetu ali na vsaki fizioterapiji. Potrebno je postaviti diagnozo, ki mora biti pravilna in potem odločno narediti vse, da problem odpravimo ( RTG slikanje,ortoped, fizioterapija, vaje za vratno hrbtenico).

New Report

Close