Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Bolečina v prsnici

Bolečina v prsnici

Pozdravljeni!

Stara sem 26 let in imam zadnje čase težave z bolečinami v prsni kosti oz. prsnici. Prelistala sem že nekaj literature, a nikjer ne najdem odgovora kaj naj bi to pomenilo – moja bolečina namreč ni za prsnico in se tudi nikamor ne širi (npr. v roke, ramena,..), ampak je izključno omejena na prsno kost (med prsmi). Bolečina se pojavi pri običajnih gibih z ramo na levo in desno, pri smehu, pri globjem vdihu, pri spanju na boku, prav tako se mi pojavi že navsezgodaj zjutraj, čez dan pa se včasih poleže oziroma se nekako razgibam. Zanimivo je tudi to, da je bolečina izginila oziroma se mi je pojavila le enkrat ali dvakrat v času ko sem bila na morju. Takoj naslednji dan, ko sem se vrnila in odšla v službo, pa se je vrnila in me boli že dva dni nepretrgoma (ob gibih…). Zdi se mi, da tudi plitveje diham in sem utrujena.
Zanima me, ali bi lahko bila bolečina psihičnega izvora? Brala sem nekaj o tem, da bi lahko bila zgaga (a se mi nikoli ne spahuje)?

Za Vaš nasvet in mnenje se Vam že vnaprej iskreno zahvaljujem.

Lep pozdrav

Pozdravljeni!
Če boli na pritisk in je odvisno od dihanja, kašlja, premikanje je najverjetneje mišično skeletnega izvora – torej izvira iz stene prsnega koša. Tovrstne težave praviloma minejo same. Zgaga in psiha se mi pri vas zdita manj verjetna razloga. Pomagate si lahko s kakšnim sredstvom proti bolečinam (kot npr. paracetamol). Če bi se težave slabšale ali vlekle dlje časa pa do zdravnika!
Lep pozdrav!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni.
Moja mami ima boličine v prsnem košu (PRSNICA) zato me zanima,če je kakšna možnost da bi bila rakavega izvora.Pa še to me zanima kaj predlagate v naprej.Že vnaprej hvala za odgovr.LP Boris iz Vrhnike

Pozdravljeni!
Žal le iz podatka, da ima bolečine v prsnem košu, ne morem povedati kaj konkretnega. Običajno pa je prva misel, da ni srčnega izvora, sploh, če gre za starejšo osebo. Bolečina v predelu same kosti je seveda lahko tudi rakavega izvora, a če govoriva le o bolečini brez kakršnih koli podatkov o okoliščinah, po verjetnosti ta možnost nikakor ni na prvem mestu.
Lep pozdrav!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Lep pozdrav!

Star sem 28 let in zadnjih nekaj mesecev občasno čutim bolečine v prsnem košu…in sicer ob pritisku na prsnico (predvesm, če sem v t.i. puklastem položaju…ko sem popolnoma vzravnan te bolečine ni) in ob določenih gibih, včasih zjutraj po spanju in kakšnih večjih gibih z rokami… Včasih me ob pritisku na prsnico zaboli tudi v zg. delu hrbtenice med lopaticama… Drugače pa me ob redni šp. aktivnosti (tek) bolečina ne moti.
Ne vem ali je to posledica mojega dela, kjer redno dvigujem gibalno oviranega učenca, rednega obiskovanja fitnesa ali od česa drugega…
Moj zdravnik me je napotil tudi na EKG pregled, kjer pa je bilo vse OK.
Za odgovor se vam vnaprej zahvaljujem!

Verjetno je res le kostno-mošična bolečina, lahko povezana tudi s tem, kar ste omenili. Ne veramem, da bi bilo povezano s srcem. Kot pri vseh dolgotrajnih težavah, je tusi vašo seveda vredno preveriti še “v živo”.
LEp pozdrav!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Spoštovani doktor,

tudi jaz imam zadnje 14 dni težave z bolečino v prsnici. Najprej sem pomislila na srce, šl k zdravnici, ki je po ekgju in krvni preiskavi(holesterol, ščitnica,…) to izključila in bila mnenja, da so to panični napadi in mi dala tablete Lexaurin za pomiritev .
Včeraj pa me je v prsnici spet bolelo, seveda me je takoj postalo tudi strah,kaj to je, vzela sem pomirjevalo, a se je bolečina čet nekaj ur vrnila, pa spet minila, pa se spet vrnila. Sicer bolečina sploh ni huda, morda izraz bolečina sploh ni pravi, ammpak je nek pekoč občutek. Pomislila sem na kislino? Če se držim navzdo, je občutek neprijeten. Če kaj popijem, se pekoč občutek poleže, kot bi pogasil požar za nekaj časa.
Zanimivo pa je, da si bolečino lahko prikličem sama, samo da se spomnim nanjo, odpraviti je pa sama ne morem.

Hvala za odgovor, čeprav vem, da ga je na tak opis verjetno težko dati.

Pozdravljeni!
Možno je tudi, da vas peče v prsnem košu tudi zaradi zatekanja želodčne kisline nazaj v požiralnik, naj pa tovrstne težave ne bi minile po lexaurinu. Tudi tesnoba je sicer ena od možnosti. Lahko poskusite z zdravili proti želodčni kislini, ki jih je možno dobiti brez recepta (ranital, rupurut, rutacid… …) oz. nazaj do vašega zdravnika na ponoven pregled in (po njegovi oceni) predpis “močnejše” terapije.
Lep pozdrav!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

pozdrav

stara sem 25 let in tudi jaz opažam bolečino v prsnici, ampak samo na desni strani pod dojko (ne za dojko). pojavlja se pri globokem dihanju, sklučeni drži, smehu… in se včasih razširi tudi nazaj proti hrbtu. Mi znate razložit. to traja zdaj 2 dni. hvala za vaš odgovor

Pozdravljeni!
Spet smo pri tisti neprestano omenjani kostno mišični bolečini, ki skoraj vsakega kdaj doleti in tudi mine sama, boli pa lahko na različnih delih prsnega koša….če govoriva pač o možnosti, ki je najbolj verjetna.
Lep pozdrav!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,

star sem 57 let in me občasno tišči v prsnici. Imam tudi neprijetno pekočo bolečino. To so napadi, zjutraj kako uro po vstajanju in niso povezani z gibanjem. Po kakih 15 minutah mine. V zadnjem tednu se mi je to zgodilo dva krat, prej pa nikoli.

Hvala za vaše mnenje.

Pozdravljen Milan!
Podatkov o vaših težavah je sicer malo, a mislim, da bi bilo pri vas potrebno izključiti tudi srčno poreklo težav in bi bilo smiselno opraviti pregled čim prej! V poštev pridejo seveda tudi druge možnosti (kot je že večkrat omenjeni refluks in še kaj).
Lep pozdrav!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Spoštovani!

Star sem 29 let.Nekaj mesecev (cca 4) se mi dogaja, da imam bolečine v prsnici(prav na sredini)…in sicer predvsem ob pritisku nanjo…včasih pa tudi ob določenih gibih… Pri rekreaciji me ne moti, le pri zelo globokem vdihu ali če zakašljam se včasih pojavi… Veliko delam tudi razne vaje za hrbtenico in telesno držo, a se mi stanje ne izboljša… Opravil sem tudi že EKG, ORL pregled pa ni nobenih težav… Prešnji teden sem šel tudi k torakalnemu zdravniku, ki mi je rekel, da so lahko samo kakšne mikro poškodbe na prsnici ali pa kostno-mišične težave…
Vseeno me je naročil za tomografijo… Ker se mi že to vleče en čas me zanima kako dolgo sploh lahko trajajo te kostno-mišične bolečine, ali je mogoče kaj drugega?…ali je mogoče vzrok hrbtenica?
Občutek imam, da je bolečina bolj izražena, ko je hladnejše vreme ali ko sem prehlajen ali kaj podobnega…
Občasno vzamem kakšen ibuprofen (redko)…a je sploh to dobro?
Za mnenje se vam lepo zahvaljujem!
LP

Kostno mišične bolečine se mi zdijo povsem verjeten razlog, trajanje ni omejeno, posebno, ker ste že opravili vse potrebne preiskave. Ibuprofen deluje protivnetno in proti bolečinam in ni z njim nič narobe, lahko poskusite tudi z paracetamolom (lekadol, daleron), če seveda niste alergični nanj oz. ga iz kakšnih drugih razlogov ne smete jemati. Izogibajte se stalnim poskusom in tipanju v smisli “a še boli” in predvidevam, da se bo postopno umirilo.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdarvljeni,mož je star 52 let in je imel zvečer v mirovanju, bolečino v sredini prsnice.Bolečina je trajala pet minut in ko se je odkašljal je bolečina zginila.Pri tem ni imel pospešenega pulza,niti bolečina ni odsevala ne v vrat,ne v ramo.lp Hela

Pozdravljeni! Podatkov sicer ni veliko za kaj bolj konkretnega, a tudi zato mu vseeno predlagam pregled pri zdravniku, da se opredeli zadevo (posebno če je bolj ogrožen za srčno-žilne bolezni)
LEp pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni g.doktor.

Mene pa zanima,kako zdraviti bolečine v tetivah in mišicah,oziroma boleča so narastišča mišice na kost vzolž spodnjega dela hrbtenice in kolkov.Te bolečine so prisotne že več kot mesec dni.Ob premikanju sede ali leže se pojavi močna zbadajoča bolečina v tkivu in občutek otrdelosti.Tudi na pritisk so ti predeli boleči,posebno ob hrbtenici in zadnjici.Fiziater pravi,da gre za entezopatijo.Osebni zdravnik pa je zaenkrat predpisal olfen 100.Kakšna so še druga zdravljenja teh močno zbadajočih bolečin,razen tega antirevmatika,ker se stanje ne izboljšuje.Kako dolgo traja takšno obolenje?Ali se degeretativne spremembe oz.vnetje narastišč na kost vidijo na magnetni resonanci,ki bi jo opravila samoplačniško?

Hvala za odgovor.

L.p.Ana

Pozdravljeni!
Zdravljenje je bolj kot ne res tako, morda še fizioterapija, ki bi vam jo svetoval že fiziater, če bi se mu zdelo smiselno. Težave so lahko dolgotrajne. Tudi glede magnetne resonance se je vredno prej posvetovati z njim, če je od preiskave sploh pričakovati kaj takega, kar ni znano že zdaj. Olajšanja sama preiskava seveda ne bo prinesla.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,
že nekaj let imam bolečine, včasih pekoče, v predelu ključnice, desne prsnice, ki se širi v desno roko navzdol in tudi po roki me peče. V predelu ključnice me tudi včasih, ne vedno, močno zaboli na pritisk.
Bila sem že pri fiziatru in na fizioterapijah, pa ni nič bolje. Tudi na slikanju sem že bila pred tremi leti, pa ni nič videti. Osebna zdravnica mi tudi ne pomaga, češ, naj vzamem tableto proti bolečinam itd…………..
Obračam se na vas in vas prosim za vaše mnenje.
Hvala in lepo pozdravljeni,

Lep pozdrav!
Star sem 14 let in imam pri vajah za moč (sklece) bolečine v prsnici. Bolečino občutim tudi ob pritisku na kost. Boli me že nekaj tednov.

New Report

Close