Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Bolečine pri globokem vdihu

Bolečine pri globokem vdihu

spoštovani!

kaj bi lahko bilo vzrok, da čutim neprijetno bolečino pri globokem vdihu in kihanju.
bolečina je najbolj ˝huda˝ v levem predelu hrbta. zaboli me tudi, če ves zgornji del telesa premaknem v levo ali desno stran. prav tako začutim bolečino v vratu če glavo močno nagnem nazaj. star sem 32 let.
te bolečine čutim že približno mesec dni. vmes sem bil tudi na rentgenskem slikanju hrbtenice, kjer niso opazili nič nenavadnega

hvala za odgovor

Podobne bolečine so dokaj pogoste, običajno izvirajo iz nekje iz stene prsnega koša in minejo same, običajno ne da bi ugotovili natančen vzrok in ne da bi na preiskavah našli kaj posebnega. Ke se mišičje vratu ne konča s “koncem” vratu, bi to lahko pojasnilo težave ob premikanju glave. Če to traja že en mesec, bi pričakoval, da se bo zadeva pričela umirjati. Morda krajši čas nekaj proti bolečinam, od slikanja morda še prsni koš, če se zadeva ne bi izboljšala.
Lep pozdrav!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni.

Tudi sama imam podobne težave, le da trajajo že od novega leta (3 mesece). V hrbtu me zaboli ob globokem vdihu, predvsem pa takrat, ko zasukam trup v levo ali desno stran. Boli me tudi ob kroženju s trupom. Drugače teh težav nimam.
veliko se ukvarjam z najrazličnejšimi športi. normalno delam vse. zoprna bolečina se pojavi le ob zasuku trupa.
Ker bolečine ne minejo, me je začelo skrbeti. Stara sem 23 let.
Novembra sem bila na metaholinskem testu in je bil pozitiven. Jemljem zdravila in sedaj nimam težav. Čez en mesec imam ponovno testiranje in takrat dobim končno diagnozo.
MOram tudi omenit, da sse mi v življenju dogajajo spremembe, zato sem pod stresom.

nova
Uredništvo priporoča

S stresom tezave verjetno niso povezane, z metaholinskim testom (oz ev. astmo) tudi ne, pa smo spet pri tisti moznosti omenjeni pre prejsnjih postih…. Vlogo bi lahko imele tudi obremenitve pri sportnih aktivnostih. Kljub vsemu, bi vam glede na to, da se tezave vlecejo ze 3 mesece, svetoval pregled.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni!

Glede na to, da sem zasledil primerno temo, bi vas vprašal za vaše menje glede mojeza “zdravja”.

Star sem 31 let. Kadim približno 10let po 3 do max.10 cigaret dnevno. Pred kakšnim letom sem opazil da je med jutranjim izpljunkom prisotno malce krvi v obliki tankih niti. O tem sem se posvetoval s svojim osebnim zravnikom, ki mi je omenil, da je verjetno neko kronično vnetje grla… Napotil me je tudi k otorinolaringologu, kateri je ugotovil da imam nosne votline in grlo zelo razdraženo in da se je kri najverjetneje pojavalila ravno zaradi tega. Svetoval mi je izpiranje nosnih votlin z raztopino za izpiranje.
Par mesecev kasneje sem pričel vedno bolj čutiti topo bolečino v desnem prsnem košu v bistvu direktno pod spodnjim (zadnjim) rebrom, katera je lahko začasno minila, če sem z roko malce pritisnil pod rebro. Osebni zdravnik me je napotil na rentgen, kateri po njihovem strokovnem mnenju ni pokazal ničesar. In tudi bolečina se je počasi umirila, čeprav nikoli ni povsem izginila.
Osebni zravnik me je poslal še na gastroenterološko endoskopijo, pri kateri so mi ugotovili GERB, katerega jaz povezujem tudi s problemi v grlu (krvavitve iz grla).
Zadnje dva meseca me je pa pričelo ponovno boleti v desnem prsnem košu, tokrat se mi pa pojavljata dve bolečini. Ena je, ko nežno izdihnem začutim malce otesnjen občutek z pikanjem (zgečkanjem) in kdaj ko globoko vdihnem kar močno ostro bolečino v desnem prsnem košu nekje na sredini reber. Kašljam redko oz zjutraj bolj posiljeno izkašljam sluz, ker me zanima, če bo kaj krvava.
Zanimivo pri vsem tem je to, da pod obremenitvijo na kolesu (v klanec) ali v hribih se gibljem brez problemov (glede na dokaj zakrnelo kondicijsko stanje 🙂 ).
Na zadnjem pregledu je osebni zdravnik vse težave povezal s stresom, preveri pretočnost pljuč, za katero pravi da je Ok.
Pritisk in pulz: 130/75 in pulz v mirovanju 68 v gibanju pa tja do 165. Telesna teža je nespremnjena že 6 let (62Kg).

Res je, da sem zaradi narave dela-posla psihično kar obremenjen in da se v zadnjem času gibljam veliko manj kot sem se pred leti, ko sem bil kondicijsko sposoben preteči maraton.

Zanima me, kakšno je vaše mnenje glede celotne slike mojega zdravja, glede na to da se problemi vlečejo že več kot leto. Bolečina v pljučih je še vedno prisotna prav tako se bolj redko pojavi tudi malce krvi v izpljunku. Vmes sem tudi prenehal kaditi, vendar se stanje ni dosti izboljšalo. Zadeva na splošno ni prijetna, ker se zaradi skrbi še bolj obremenjujem.

Hvala lepa!
Lep pozdrav.

Pozdravljeni!
Da ste nehali kaditi je vsekakor najboljše, na kar ste lahko vplivali glede vašega zdravstvenega stanja. Vplivalo je lahko tudi na vnetje/draženje v omenjenih predelih poleg refluksa. Bolečine v prsnem košu pogosto povzroča tudi GERB, ki imate odkritega tudi vi, poleg kostno mišične bolečine, tudi pogoste v prsnem košu in povrh vsega še psihične komponente, ki vam vsakakor lahko poslabšuje težave. Kri v izpljunku ne izvira nujno iz pljuč, lahko pride tudi iz nosu, dlesni…..od kod je pri vas, pa je žal po netu nemogoče ugotoviti. Učinki prenehanja kajenja (pozitivni učinki) se kažejo postopoma, naj vas torej razočaranje nad rezultati ne nažene nazaj meed kadilce!
Lep pozdrav!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Lep pozdrav. Imel sem podobne težave kot so navedene zgoraj. Začelo se je lepega dne pri uri angleščine v šoli. Naenkrat me je začelo boleti na sredini prsnega koša v trikotniku. Bolečina je bila vedno hujša, trajala pa je dobrih 15 min. Bolečino je bilo moč občutiti tudi na hrbtu, vendar je bila bollj znak utrujenosti. Oteženo je bilo tudi dihanje. Ko je bolečina izginila so bile posledice čutne še kak teden. Pri hoji po stopnicah navzdol, poskakovanju in podobnem me je zbadalo v prsnem košu (bolj na levi kot desni strani). Če sem dal roko na prsni koš sem lahko začutil neko pokanje kot npr. če imaš želodec poln vode in ti v njem poka ob gibanju. Po kakem tednu do 10 dni je bilo vse po starem. Mi je pa v času enega tedna v času poskakovanja močno sililo tudi na kašelj (kot, da bi me nekdo žgečkal del požiralnika. Ob močnem izdihu se je pojavila tudi bolečina na sredini prsnega koša. Ko sem vstal s postelje sem občutil rahlo bolečino, katero sem občutil tudi če sem zgornji del telesa močno zavrtel v levo.

Zanima me, kaj bi lahko bil vzrok za te težave in kaj storiti če se ponovijo. Star sem pa 19 let.

Najlepša hvala za odgovor

Težave so nenako iz istega vica, kot že zgoraj napisan, torej mišično skeletne bolečine ali težave z želodčno kislino ali oboje. Kaj storiti, če se ponovijo….lahko poskusite z zdravili proti bolečinam kot sta lekadol, daleron… (ki ne dražijo želodca), s tistimi proti želodčni kislini (ki jih je nekaj na voljo brez recepta, ostalo s pregledom in zanesljivejšo diagnozo, pa žal dobite lahko le z obiskom dohtarja.
Lep pozdrav!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni!

Zadnja 2 tedna občutim v desnem predelu pljuč rahlo zbadanje (pri globokem dihanju), ki me je kar dodobra prestrašilo. Sem kadilec, kadim 4 leta, do 10 cigaret na dan. Star sem 19 let. Pred kratkim sem imel kar dovolj psihičnega napora (povezan z šolo). Pravzaprav je finta v tem, da me boli takrat, ko veliko razmišljam o tem, ko me skrbi, kaj je narobe z mano… Je to mogoče tudi kaj v povezavi z psiho? Me mora začeti to skrbeti resno? Drugih znakov ne opazim, pri ukvarjanju s športom bolečina ni težja, niti pri kihanju, niti pri kašljanju. Je pa res, da jo bolj občutim, ko sem bolj v skrčenem položaju, ko se zravnam, ponavadi bolečine ni, ali pa je minimalna.

Že vnaprej se vam zahvaljujem za odgovor!

P.S. vsekakor sem vzel kot prvi ukrep prenehanje kajenja. ni vredno skrbi.

lep pozdrav!

Pozdravljeni! Zadnji odstavek mi je najbolj všeč……izkoristite strah za motivacijo 🙂
Sicer pa so vaše bolečine dokaj pogosta težava, ki načeloma mine sama od sebe, strah pa občutenje lahko še poslabša. Sumljivo ni, če ne mine v tednu ali dveh se oglasite na pregled, z leti pa vas bo strah vedno večkrat in se splača nehati zdaj. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Lep pozdrav !

Prav pogosto imam tezave pri globokem dihanju, ko npr. globoko vdihnem se pojavi bolečina, ki je primerljiva z pikom igle, v bližini srca. To se mi dogaja čez celo leto, ze 3 leta. Star 20 let, nikoli kadil, obcasno alkohol, jutranja telovadba vsak dan. Nimam pojma kaj bi to bilo. Pravtako sem imel dosti težav s povečanim pritiskom. Je resno ?

Pozdravljeni,

Pred 4 dnevi sem imela prehlad, bolelo me je grlo.Brez vročine imela pa sem samo zelene in pa kdaj temno rjave izplunke in ko sem močno vdihnila me je kot zaskelelo v pljučih . Sedaj se počutm normalno samo še zmeraj me boli ko vdihnem. Kaj bi to lahko bilo? Sem nekadilka

Hvala za odgovor

Največkrat gre za tisto neštetokrat omnjeno kostno mišično bolečino. Ta bi morala miniti sama v kakšnem tednu.
Lp

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

živjo!

živijo!

jaz imam pa problem, ponavadi se pojavi med spanjem ali proti večerru…
če močno al malo bolj vdihnem,čutim kot da bi imev zastoj srca, potem zadržim sapo in tisti trenutek je bolše pri naslednem vddihu se use ponovi..
zdaj pa me zanima kakšen je vzrok, in nevarnost kakršnega koli tveganja hvala ?

hvala

Kako naj bi občutili tisti “zastoj srca” si prav dobro ne predstavljam, morda gre za ekstrasistolo, torej dodaten utrip izven ritma, ki mu sledi pavza, kar pa največkrat v sebi ne skriva nobene bolezni.
LEp pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Živjo!

Jaz pa imam zelo močne bolečine v levem predelu vratu, ampak samo ob globokem vdihu ali izdihu. Najprej sem bil malo prehlajen, zdaj pa imam že nekje 4 dni močne bolečine, ki občasno malo popustijo vendar je to precej redko. Če dih zadržim lahko glavo premikam v vseh smereh brez bolečin. Zanima me kaj bi to lahko bilo in kakšno je zdravljenje, saj nikjer drugje nisem zasledil, da bi še kdo imel takšne težave. Pri zdravniku pa še nisem bil.

Hvala in lep pozdrav

Pozdravljeni,

stara sem 31 let in noseča skoraj 4 mesece. Zadnje tri dni čutim “pokanje” pod levo dojko (kot bi se sproščali mehurčki, čutim rahlo bolečino” okoli srca ki se včasih prenese tudi na levo ramo, ponoči zaradi tega težko ležim na levem boku), in sicer samo v sedečem ali ležečem poločaju, občutek je kar neprijeten. Omenjene težave ne povezujem z nosečnostjo, vendar bi vseeno rada vedela v čem je težava, bo minila sama od sebe ali bi bilo dobro, da to omenim pri naslednjem zdravniškem pregledu ?

Rada bi se znebila skrbi in bom za vaš odgovor zelo hvaležna.

Vnaprej hvala in LP,
Barbara

Pozdravljeni
Večina bolečin v prsnem košu, na katere vpliva položaj telesa, globok vdih in podobno in ko nij ne spremljejo nobene druge težave, izvirajo iz stene prsnega koša in običajno minejo same. Ker ste noseči in ker tisti ibčutki pokanja ne gredo povsem v kontekst tega, vam vseeno svetujem, da se oglasite pri zdravniku
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,
pred nekaj dnevi se me prijatelji prepričali, da preizkusim ‘shot’ (kajenje trave). Drugače ne kadim in nikoli nisem (ne trave, ne cigaretov). Takrat sem preveč vdihnil in so me začela boleti pljuča, no sedaj po nekaj dnevi bolečine sploh ne čutim več, ampak sedaj čutim takšno špikanje (ne boli ampak me malo moti). Včasih čutim tudi takšen cmok v grlu in pa da malo težje diham, ampak mislim da je to bolj psiha. Bil sem pa pred kratkim v avtu izpostavljen klimi. Mislite, da bi lahko šlo za vnetje rebrne mrene ali kaj drugega? Ali bi bila lahko kaka poškodba?
LP

New Report

Close