Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca pljuvanje krvi

pljuvanje krvi

Spoštovani,

sem v skrbeh, zato se obračam na vas. Že pol leta pljuvam kri pomešano s slino, včasih manj, včasih več, približno 1x na teden. Vse to se mi dogaja od nekega večera, ko sem preveč spil in sem nato bruhal. Star sem 21let. Do tistega dne sem kadil, nato sem prenehal. Kmalu po pojavitvi problema sem obiskal zdravnico, ki mi je naredila krvno preizskavo, ki je bila v redu. Sklepala je, da imam poškodovano sluznico v grlu zaradi bruhanja in mi svetovala naj se izogibam alkoholu, mrzlim in gaziranim pijačam, česar se občasno ne držim, vendar nimam občutka da ima to vpliv. Ker se mi tudi po nekaj mesecih stanje ni spremenilo, sem šel zopet k zdravnici, ki mi je rekla da je vse v redu in enako kot prvič. Še vedno pljuvam, v bistvu več(količinsko)…Zato me zanima, če je to normalno po prenehanju kajenja in po poškodbi sluznice (koliko časa se to celi) ali sem lahko v skrbeh, da je z mano kaj hudo narobe?Kaj bi lahko bilo? Kaj v zvezi s psiho ali ščitnico?
Ker sem študent, čez teden ne morem k zdravnici, zato se obračam na vas, za nasvet, da si ne delam odvečnih poti in skrbi. Hvala za odgovor.

Spoštovani!
Opišite, a gre za kri, ki jo občasno izpljunete s slino-torej brez kašlja opazite kri v ustih, ali gre za izkašljano kri – torej v izkašljani sluzi sledovi krvi?
Lep pozdrav!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Spoštovani,

s prenehanjem kajenja sem nehal kašljati, torej ne kašljam ob pljuvanju. Pač ko potegnem slino za pljunek (ko povlečem, tako po moško), občasno, ne vedno, pljunem slino, v kateri so sledovi krvi,npr. kot če si ob umivanju zob poškuduješ dlesen(tako nekako zgleda količinsko). Pred tem ne opazim krvi v ustih, ampak šele ko izpljunem. nisem pa opazil kakšnih ran v ustih, zato ne vem če to izvira iz ust.Hvala

Na ta način lahko kri izvira tudi iz nosu kot ostala vsebina pljunka. Kri v izkašljanem pa bi bila obvezen razlog za ponoven pregled.
Lep pozdrav!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,
danes sem tekel na smučeh in se dokaj naprezal v zimskih razmerah. Po nekem času sem v slini, ki sem jo pljuval med tekom opazil kri. Med tem nisem kašljal niti hrkal. Sem pa nato spil osvežilno pijačo in pojedel prigrizek in kri je iz sline izginila, ko pa sem se ponovno trudil med smučarskim tekom, pa se je kri spet pojavila. Podobno se mi je zgodilo že pred cca tremi tedni, ko sem se tudi zelo naprezal v zimskih razmerah (odpravil sem se na turno smučanje) in sem enako po cca 1h napora opazil kri v slini.
najlepša hvala in lp,
ga

Še nekako najbolj verjetno se mi zdi, da se je kri znašla v slini iz nosu in v usta zadaj po zadnji steni žrela. Da bi prišla iz pluč ipd se mi zdi manj verjetno, glede na to, da je niste izkašljali.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Spoštovani,
Tudi jaz se obračam na Vas z podobnim vprašanjem. Namreč že od začetka leta imam tudi kri v slini. To se mi pojavi na vsakih 3,4 ali 5 dni. Odvisno. To kri rožnate barve pomešana v sluzi, ki jo izpljuvam, imam občutek kot da bi se mi ta krvava sluz nekje nabrala.
Bila se že na pljučnih preiskavah ( CT oprsja, bronhoskopija, rentgeni…) vse je vredu. Včeraj sem bila na gastroskopiji, tudi vredu, le eno manjše vnetje na želodcu, ki pa tudi naj ne bi bilo vzrok te moje težave.
Prosim, ali mi lahko svetujete, kje še bi bil lahko vzrok za hemoptizo. Šla bi še naprej na preiskave, tudi samoplačniško, samo da se najde vzrok. Predvidem, da bi mogoče bili sinusi, pozimi sem namreč imela 2x vnetje sinusov. Na ORL pregledu sem tudi bila, samo me niso vzeli kaj bolj pod drobnogled, še obstaja kakšna preiskava glede sinusov?

Jaz se vam že vnaprej zahvaljujem za vaš odgovor.
Lep pozdrav

Pozdravljeni
Seveda po netu porekla krvi v vaši slini ne morem ugotoviti, ne zdi se mi pa nemogoče, da ste pričeli iskati pri preveč kompliciranih možnostih… Pogosto se znajde tam iz nosu, od koder priteče po zadnji steni žrela….
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,

Že nekajkrat se mi je zjutraj nabrala rdeča tekočina v ustih, pomešana s sluzjo.Zjutraj ko sem se zbudil in sem bolj po ”moško” pljunil se mi je naredilo to.Ko zakašljam in izplunem ni nobene krvi.Zanima me če mogoče veste kaj je razlog za to.Sem kadilec že 4 leta, star sem 20 let, občasno pijem alkohol, sem pa tudi alergičen na cvetni prah, kar mi povzroča močno kihanje in zamašen nos.Velikokrat sem tudi prehlajen.Skrbi me da ni kakšna hujša oblika bolezni..

Lep pozdrav

Pozdravljeni!
Seveda ugibam, a najverjetneje je kri v usta zašla iz nosu….. ker pa je podatkov malo, vam vseeno priporočam zdravniški pregled
Lp,

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

KKK-ju:

Lep pozdrav KKK.
Vsak pojav krvi brez razloga je potrebno obravnavati resno.

Nekaj pa bi le vprašal: Imaš težave z zobmi/dlesni?
Imaš težave morda z želodčno kislino oz. bolečinami v želodcu ?
Ko kadiš, imaš čez dan inteziven in pekoč občutek v žrelu ?

Pozdravljeni, na Vas se obračam, ker sem že nekaj mesecev v paniki.
In sicer, stara sem 23 let, občasna kadilka. Po naravi sem precej zaskrbljena, podvržena stresu. Že nekaj mesecev opažam v grlu nekakšno sluz, ki je ne morem ne pogoltniti, ne izpljuvati. Poskušala sem spirati nos, vendar mi ven ne priteče nič posebnega.Pijem Controloc 3 tedne, da ni mogoče to od želodčne kisline, vendar mislim, da stanje ni nič drugačno. Že nekaj časa opažam zjutraj rjavo-rdečo slino. Bila sem pri zobozdravniku, kateri mi je ugotovil vnete dlesni in umikanje dlesni od zob. Na strani kjer me zob (dlesen) bolj boli me boli tudi uho. Zanima me ali je barva sline povezana z dlesni čeprav se mi to dogaja vedno zjutraj ko ustanem, prej ko karkoli zaužijem, spijem ali umijem zobe, ali je mogoče, da to prihaja iz požiralnika?
Pri vnetih dlesnih sem brala, da dlesni krvavijo ob ščetkanju, katere tudi mi, ampak nevem če mi lahko krvavijo tudi ponoči ali bi morala na ORL pregled.
Že vnaprej se Vam zahvaljujem za odgovor!
Lep pozdrav

Nina

pozdravljeni
Tista rjava rdeča slina bi lahko bi bila od krvi, težko je uganiti, od kje je, vsekakor pa je bolj verjetno, da je iz dlesni, kot pa iz požiralnika ali spodnjih delov dihal.
lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni!
Sem 41 let stara in pred dvema dnevoma sem zelo bruhala..to se prej ni dogajalo…vceraj pa sem tudi med pljuvanjem opazila kri…zelo me boli zelodec se posebej ko jem…ali je z mano kaj narobe?
Lep pozdrav.

Pozdravljeni, kri v slini je lahko tudi iz dlesni, nosu in podobno, pa vse do nižjih delov dihal. Bruhanje lahko poleg ostalega povzročijo tudi virusne okužbe in ob bruhanju oz od njega lahko tudi boli želodec, pa seveda vnetje želodca, preveč kisline in še marsikaj.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Lep pozdrav
sedaj je že nekaj časa , kadar si zobe omivam z zobno ščetko će se samo dotaknem malo dlesni takoj se pojavi kri in tudi velikokrat ko tudi kaj jem da je kej tazga malo bol trzga i da se dotakne in takoj kri kjer koli se dotaknem ne wem to se mi prej ni dogajalo star sem 24 let
ali obstaja kaka krema da mi očvrsti dlesni al kaj naj naredim ker sem zelo živčen
prosim pomagajte

Pozdravljeni
Krvavitev je lahko posledica pregrobe ščetke ali vnetja dlesni. K temu lahko prispevajo ustna higiena in zobne obloge, najbolj zanesljivo diagnozo dobite seveda s pregledom pri zobozdravniku. Od mazanja dlesni si ne obetam revolucionarnih sprememb.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

pozdravljeni!
imam vprašanje ki se nanaša na očeta.Namreč zadnja dva meseca zelo peša,opravil je tudi pregled pri pulmologu in kardiologu,pravijo da pljuča ne funkcionirajo tako kot bi morala.Vendar mene bolj skrbi ker ogromno kašlja vendar se ne more izkašljati,bolj kot ne ga duši,zadnje tri dni pa je vsak njegov izpljunek krvav.Danes sem ga odpeljala k splošnemu zdravniku ki ga je napotil na ORL in ponovno k pulmologu.Bojim se da je v igri najhujše(rak) Zelo me zanima vaše mnenje

Pozdravljeni, izkašljevanje krvi je vedno treba raziskati, če se pojavlja le v slini, je na izbiro več nenevarnih možnosti, kot recimo krvavitve iz dlesni ali nosu. Če bi vedeli, kaj naj bi bilo tisto s pljuči, ki ne funkcionirajo dobro, bi bilo lažje napisati kaj več, saj težav z dihanjem ne povzročajo le bolezni pljuč, ampak tudi bolezni srca, kot je srčno popuščanje, kjer se lahko “voda nabira v pljučih”. Iz vašega opisa pa kaj več ni možno napisati, razen da stanje zahteva obravnavo.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Lep pozdrav. Star sem 36 let, nekadilec. Imam tezave z refluksom. Zadnje case opazam zjutraj rjavo rdeco slino (sluz). Imam pa tudi krvavece dlesni ob scetkanju in nagnnjenje k krvavitvi iz nosa pri prehladih. Nosa si sploh ne cistim, saj mi vedno ko bolj mocno pihnem, pritece kri iz leve nosnice. Kaj lahko storim in kaj mi vi svetujete?
Hvala in lep pozdrav.

New Report

Close