Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Nož mi je priletel v kost v gležnju, rana je plitka

Nož mi je priletel v kost v gležnju, rana je plitka

Pozdravljeni!

Pred kako uro sem imela poškodbo z nožem. Nož (težji, dolg cca.15 cm) sem odložila na kuhinjski pult, od koder je padel na tla, se z držalom odbil od tal in s špico priletel v desno nogo, od koder se je odbil. Priletel je v notranjo stran noge v območje gležnja v bližino kosti notranji gleženj. Občutek sem imela, kot da se je odbil od kosti. Rana ni globoka, široka je cca. 5-7 mm. Rano sem razkužila, dala gor gazo in obvila. Krvavitev se je ustavila po 2 minutah, od poškodbe (kako uro nazaj) me tudi še ni pretirano bolela. Me pa skrbi, ali je nevarno, če je nož res prišel do kosti in ali je možnost okužbe s tetanusom? Proti tetanusu sem se nazadnje cepila 12 let nazaj. Z nožem se takrat rezala čebulo. Pred tem sem rezala še goveje meso, a sem ga po tem umila.

Hvala za odgovor in lep dan!

Vepljenje proti tetanusu ni več veljavno, na daleč je težko oceniti, če je prišlo do kosti ali ne, bi vam pa predlagal pregled. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close