Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Tezave s secili

Tezave s secili

Pozdravljeni.

Tezave so se mi zacele ze proti koncu aprila z vnetjem mehurja (vsaj jaz sklepam, da je bilo to to). Ker simptomi niso bili prevec hudi, sem sla kar v lekarno, kjer so mi dali kapljice za mehur in ledvice. Po nekaj dneh rednega uzivanja teh kapljic so vsi ostali simptomi (bolec mehur, lulanje na 15min, rahel pekoc obcutek) izveneli, ostal pa je nekaksen obcutek iritacije v secnici, zaradi katerega se mi tudi konstantno zdi, da me tisci na vodo. Ceprav je ta obcutek prisoten cez cel dan, lahko recem, da je najhuje tik po opravljeni mali potrebi. Med uriniranjem me nic ne pece. Ko se ustanem iz skoljke in oblecem pa se pojavi ta izrazit obcutek iritacije v secnici, kot da me zelooo tisci lulat in se potem v malo milejsi obliki vlece do naslednjega uriniranja. Na trenutke je tako hudo, da mi postane kar malo slabo ali pa se na kratko spotim po celem telesu. mogoce je potrebno poudariti, da ta obcutek v secnici ni pekoc obcutek ampak res kot opisujem drazenje na nacin, kot da imam cisto polen mehur ali pa kot da mi je nekaj seca ostalo v secnici. Izcedek je normalen.

Jemala sem tudi tablete Canephron, ki niso pomagale. 2x sem pri zdravniku dala urin in kri. Izvidi so pokazali samo prisotnost eritrocitov v urinu (kri v urinu drugace ni vidna s prostim ocesom), ostalo je bilo ok oz. v mejah normale. Zaradi eritrocitov sem opravila UZ abdomna in je bilo vse ok. Sedaj mi je zdravnica za cez vikend predpisala Primotren, da vidimo, ce bo ucinkoval, ker glede na moje simptome in izvide ne zna tocno dolociti kaj bi bil vzrok mojih tezav.

Ker me ta grozen obcutek po skoraj 2 mesecih se vedno spremlja in ze zelo fizicno in psihicno muci ter ovira, tako pri delu v sluzbi, kot v prostem casu, zdravniki pa se kar niso odkrili vzroka mojih tezav, vas prosim za kaksen nasvet. Morda vi veste, kaj potencialno bi lahko bilo narobe? Kaj se poleg bakterij (katerih na mojih izvidih urina ni) povzroca opisane tezave?

Naj se povem, da sem stara 25let. Nikoli prej nisem imela tezav s secili (razen kot otrok, dokler nisem dala stran plenic). Stalnega parnerja imam ze 4 leta.

Ze v naprej se vam zahvaljujem za odgovor in vas lepo pozdravljam.

Pozdravljeni, sicer ne bova veliko rešila na daleč, ampak pregledan naj bi bil prvi jutranji urin, morda uricult, da potrdi ali ovrže prisotnost patogenih bakterij, pa če je to vse ok, pregled pri ginekologu, potem pa naprej
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Najlepsa hvala za odgovor.
Bom po vasem nasvetu kar v petek zjutraj oddala samoplacnisko prvi jutranji urin na osnovno analizo, sediment in uricult.

Primotren ni pomagal. Bila sem vmes ze tudi pri ginekologinji, ki pa je dejala, da imam vnetje secnice, katero naj bi bilo, po njenih besedah, pri mladih, spolno aktivnih puncah, pogosto. Dejala je, da ga bom odpravila s povecanim vnosom tekocine (5l na dan) ter z izogibanjem alkoholu in zacimbam v tem casu. Sedaj me zanima, ali imate mogoce kaksne izkusnje s tem? Koliko dni traja oz. v kaksnem casovnem obdobju naj bi se stanje popravilo?

Dajva na izvide počakat, bo mnogo lažje 😉

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,
rezultati izvida so sledeci:
U-kri H (1)
U-sediment – ploščati epitel H (številni)

Vse ostale vrednosti so v mejah normale. Tudi U-urinokultura je 10/3.

Bi bil sedaj na mestu kaksen bris sečnice? Kaj predlagate? Še vedno je prisoten obcutek iritacije v sečnici, kar vrjetno tudi povzroča, da me nonstop tisci na stranisce. Kaksnega izcedka ali pekočega obcutka ni.

Že v naprej se vam zahvaljujem za pomoč. Lep pozdrav.

Glede na trajanje težav, da ni jasnega porekla in da imate, kolikor razumem, stnoneritrocite v urinu, bi bilo vredno razmisliti o obisku urologa, tudi vnetje sečnice ni izključeno in da morebitne majhne koločine izcedka ne opazite, pa ginekološki pregled ne bi škodil
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close