Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Ventolin

Ventolin

Pozdravljeni.
Forum pediatrija ne deluje, otrokova zdravnica je na dopustu, prav tako alergologinja.
8 letni sin ima diagnozo sum na astmo. Do sedaj je prebolel 2 x bronhitis pri statosti 6 let. Bil je hospitaliziran in je prejemal ventolin. Doma še 3 mesece flixotide. Pri starosti 6 let.
Od takrat dalje ni imel redne terapije. Ima mocno alergijo na prah in prsice. Potrjeno pri alergologinji. Močnejši napad solzenja, kihanja, kaslja, izcedka iz nosu in koprivnice po obrazu in trupu je dozivel 1x pred pol leta. Ob tem je potozil, da ne more dihati, zato smo ga peljali na urgenco, vendar je napad po poti izzvenel.
Bil je na kontroli pri alergologinji – pulmolologinji, ki mu je predpisala ventolin po potrebi 5 vpihov ob stanju, da ne bi mogel dihati. Brala sem navodila za uporabo in se tudi slucajno posvetovala z zdravnico, ki ni pediatrinja ali pulmologinja. V navodilih za uporabo piše, da je odmerek ventolina 1 vpih, gre se za ventolin 100. Tudi ta zdravnica – znanka je rekla, da se ji zdi 5 vpihov krepko preveč in da gre lahko v tahikardijo.
Zanima me vaše mnenje. Sicer pa sem se nekako odločila, da ob taki situaciji dam 1 vpih in letimo na urgenco.
Poskušamo preprečiti, da bi do tega sploh prišlo. Pa vendar…
Hvala za vaše mnenje.
Lp.

Po navodilih je odmerek do 2 vpiha, za kakršen koli drugačen nasvet bi seveda potreboval pregled oz podrobnejše poznavanje situacije. Ne trdim da je nasvet nujno napačen in da nekdo v dihalni stiski ni zmožen kvalitetnega vdiha, a po morebitnih razlogih za drugačna navodila od priporočenih povprašajte zdravnikaa, ki je dal navodilo. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close