Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca MRI nemogoča

MRI nemogoča

gospod doktor živjo,
tokrat pa res “pravo” vprašanje. Potem bom nehala tukaj okrog težit,se zavedam da sem težka. Ampak tole bi bla pa res vesela posveta.

In sicer kot 12 letna deklica sme bila operirana na kolkih,imam Srakarjeve vijake notri. Po vsem poizvedovanju,in pogovoru s kirurgom ortopedom ki me je takrat operiral žal,leta 1998 certifikatov niso izdajali za MRI.

Mene pa zanima,rekli so da nobena magnetna brez certifikata ne bo opravila pregleda,jasno,saj navsezadnje mi jih lahko ven zabriše. Rekli so če bo kaj nujnega jih bom pač mogla dat ven,it na operacijo in potem na mRI.

moje vprašanje je,ali je kakršnakoli taka zadeva da ga CT in CTA ne pokriva,da bi MRI mogla bit nujna? Zanima me,če je MRI dandanes res krvavo nujna? CT ne odkrije dovolj?

[img] http://shrani.si/f/2h/9H/2mhpzhZI/1/kolki1.png%5B/img%5D

Gre za različni preiskavi na različnem principu, v celoti pa nista enakovredni za vse stvari. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Delno lahko povem svojo izkušnjo. Imam vstavljeno kletko v vratni hrbtenici C4-C5, s povezavo na titanovo ploščico z vijaki pri grlu. Nevrokirurg mi je rekel, da certifikatov ne izdajajo več. Na odpustnici piše, da je kovina kompatibilna z MRI preiskavo. Samo ta papir prinesem s seboj, ko bom morala narediti MRI preiskavo. Operirana lani novembra.

New Report

Close