Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Vpr

Vpr

Pozdravljeni!

Poskusila bom napisati čimveč, Da boste lažje odgovorili. Stara sem 38 let( normalne teže, ne pijem, nekadilka(kadila cca 5 let). Pred nekaj meseci, sem se močno utrudila (zadržanost, hitro bitje srca, občutek tiščanja v prsnem košu)že ob vsakodnevnih opravilih,zato sem dobila beredual, ki pa ni pomagal. Tezave so vstrajale. Zato srm imela rtg pljuč(slika bp) in tam med merjenjem saturacije , srčni utrip 140 med mirovanjem. Zato sem dobila nspotnico za kardiologa. Opravljen uz srca ter ekg ( diagnoze tahakardija in pa podaljšana pa doba- LGL sindrom. Zato sem dobila zdravila za srce(byol). Utrip je kolikor toliko vredu, še vedno paše hitro utrudim, pa spremlja me močna utrujenost, ter nelagodje v prsnem košu. Nisem tesnobna! Sedaj sem brskala, pa se bojim da bi šlo za pljučno hipertenzijo, tam je ogromno od znakov) zadržanost, tahakardije, utrujenost)..ali bi z uz dr opazil, če bi bila ta prisotna? Pa prosim za pojasnitev LGL sindroma za nad laike;) hvala

Gre za motnjo v prevajanju signala po srcu in tahikardija je možna posledica. Sicer pa res ne vem zakaj bi imeli pljučno hipertenzijo. Uz sicer lahko razlrije kakšnega od vzrokov a prav diagnostičen za to bolezen pa ni
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Sprašujem ker sem močno utrujena, zadihana, pritisk v prsih ter občasne omotice in vse to je navedeno pri pljučni hipertenziji. Sedaj pa še motnje ritma..

Pozdravljeni še 1x. Ali je ta LGL sindrom nevaren?
Kaj pa sočasno uživanje alkohola in zdravila Byol? V navodilih piše da v kolikor so vrtoglavice oz omotičnost da je prepovedano. Predvidevam, da se ti potem v tem primeru še poslabša? Kaj menite vi? Ali piva, dve, tri škodita? Ker jemljem redno tablete, bi pa občasno zapasala kaka piva na RD ali veselicah;) torej kako je z alkoholom in Byolom ter glede na to, da je ponavadi ob uživanju teh pijač zjutraj utrip višji že v prvoti brez zdravila, kako je s tem? Ob alkoholu se itak znatno poviša. Hvala za odgovor ter lepo nedeljo.

Lgl in alkohol že tako ali tako nista kul kombinacija in byol seveda tukaj ni glavni problem. Pod kaj razumete “nevaren”?

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.


Zakaj pa? Vem, da je skrajšana pq doba. Kaj več pa ne. Kardiologu ni omenil nič, je rekel naj počenjam vse kar sem doslej..tudi vadba ipd…čeprav se slednji izogibam. Alkohol ne pijem, bi pa na vsake toliko zapasalo..torej zakaj nista dobra kombinacija ter nevarnost v smislu,da bi me kakšen infarkt ali podobno. Ter če mi napišete kaj sploh pomeni zame. Konec koncev sem stara pod 40..hvala

Žal razen kratice nimam nobenega vpogleda v vaše zdravstveno stanje in boste natančen odgovor kaj to pomeni za vas dobili pri vašem kardiologu, ki vas je obravnaval, seveda pa to nima nobene zveze s srčnim infarktom. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close