Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Povišani eritrociti in monociti

Povišani eritrociti in monociti

Pozdravljeni,

po pregledu na ZVD za podaljšanje zdravniškega spričevala 1. kategorije (pilot) sem dobil izvide, ki so priloženi v prilogi.
Kot lahko opazite, so minimalno povišani eritrociti in monociti, hkrati tudi holesterol a za slednje mi je vzrok jasen (ne najbolj zdrava prehrana v minulem času).

Malce pa me skrbita prve 2 indikatorja. Glede na to da se v danem primeru lahko sumi tudi na težave s pljuči, bi dodal, da v zadnjem času (cca 3 mesece) res da nekoliko več pokašljujem, a ne gre za nič pretiranega, tudi izločka je minimalno. Osebno sem to pripisoval svojemu hobiju v zadnjem času, kjer je nekaj dela z obdelavo lesa (veliko prahu pri rezanju in brušenju) in tudi delu z domačimi živalmi (alergičen sem na mačjo dlako), hkrati pa sem alergičen na cvetni prah – predvsem po stiku z mačko velikokrat začutim tudi oteženo dihanje in “škripanje” pljuč, toda ne vem ali nekajkratni stik z mačko (ne gre za vsakodnevno stvar) lahko vzrok za to (več mesečno) pokašljevanje?

Lahko iz testa krvi razberete še kakšne druge indikatorje, ki bi izločili prisotnost česa resnejšega, kar me pravzaprav tudi najbolj skrbi? Na ZVD je bil opravljen tudi test pljučne funkcije (spirometrija), ocena česar je podana kot normalna, ne vem pa a so tudi pogledali vsebnost kisika v krvi.

Star sem 25 let.

Hvala za pojasnitev in napotke v naprej.

Lep pozdrav,

Žiga

Ne ne, eritrociti so ok, kar ste gledali je MCHC torej srednji celični hemoglobin (mean cell hemoglobine concentration) kar lahko zanarite, prav tako niso povisani monociti (glejte številčno vrednoat in ne te v odstotkih), res jih je v razmerju do ostalih celic 1% več od reference nanje prav tako lahko pozabite 🙂
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.
Objava čaka odobritev

New Report

Close