Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Kalcinacija rame

Kalcinacija rame

Pozdravljeni. Imam 40 let, v levi rami imam kar precej velik kalcinat, 25mm. Fiziatrinja me je sicer napotila na ultrazvočno terapijo, vendar mi je rekla, da glede na velikost kalcinata to verjetno ne bo pomagalo, ter mi je svetovala punkcijo (ultrzvočno vodena punkcija ramenskega kalcinata). Razmišljam, glede na to, da je kalcinat v rami še homogen in nikoli obravnavan, bi lahko bila punkcija v tem stanju uspešnejša, kot če bi prej poskusil z ultrazvokom. Poleg tega se mi zdi, da z ultrazvočno terapijo le razdražijo kalcinat, ga nekoliko razbije in posledično tudi sproži vnetje, nato pa se začne in mora telo boriti, proti tem na novo ustvarjenemu vnetju, da hkrati kalcinat resorbira. Ne vem, a verjetno je to tako? Poleg tega mi na napotnici piše kar 8x. Pobrskal sem torej o tej punkciji kalcinata, ki pa je sicer samoplačniška storitev, ampak če je uspešna, denar ni problem. Sem pa malo zmeden, zato tudi pišem, saj je ponudnikov kar nekaj, a sam ne znam oceniti, kje to najbolje opravijo? Imate kakšne izkušnje oziroma ste slišali kakšna priporočila o tej punkciji ramenske kalcinacije? In kako je bila uspešna?
Hvala. Lp, Uroš.

Us na fth sicer naceloma ne razbija kalcinata in tudi razdražil naj vnetja ne bi, žal pa nimam nobenega podatka, kje ta poseg oorqvijo najbolje. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Zelo stara tema a jaz sem imela kalcinate okrog 2cm v obeh ramah in sem privat šla h gospodu kirurgu travmatologu Iztoku Pilihu. Zdravnik zadevo zelo obvlada. Olajšanje je bilo TAKOJ.

New Report

Close