Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca ali se kaj spoznate

ali se kaj spoznate

imam čudno vprašanje,ampak gre s eza zdravje moje babice. In sicer domači opažamo,da zelo zelo pozablja in opažamo precej znižano zmožnost miselnih procesov pri njej. Tudi dejanja,stvari,ki nam niso več normalna kot le “slab spomin zaradi starosti”

Danes ima babica pregled zdravniški zaradi obnovitve vozniškega izpita. Ker ste zdravnik me zanima,jaz žal nimam pojma o demenci ali alzheimerjevi o boleznih in simptomih,zanima me,če bis e pri tem kompletnem zdravniškem lahko kaj pokazalo da ji ne štima?

Sprašujem zato,ker nas ne želi poslušat in jo nikakor ne bomo spravili na pregled. Kaj šele na kakšna psihološka testiranja. ker je zelo trmasta. Sicer pa je to klasično zanikanje. Moje vprašanje je v bistvu,če so kakšni znaki v demenci,alzheimerjevi,ki se lahko pokažejo pri pregledu zdravniškem sistematskem za izpit vozniški? mogoče pa bi se pokazalo (recimo zmedenost videt črke-test vida) šele pri hudi akutni obliki demence?

babica je stara 80 let. lp

Sicer nisem speciaist MDPŠ, a kolikor vem, je del pregledov pri teh pacientih tudi psihološko testiranje. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close