Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Plastična operacija nosu pri 16

Plastična operacija nosu pri 16

Pozdravljeni,

zanima me če se je že kdo srečal z takšno željo najstnika ter kakšne so vaše izkušnje z plastično operacijo nosu. Kakšno je pa vaše mnenje o tem? Ter tudi kakšna je cena operacije, so kakšne možnosti, da plačamo le del operacije in ne v celoti?

Hči že sicer od kakšnega 12 leta sanja o korekciji, v osnovni šoli je sicer dobila nekaj očitkov, saj ima večji nos ampak je nekako prišla skozi (to je povedala zdaj ampak, ker je to v večini prišlo od njenih “prijateljic” ni želela povedati, saj jih ni imela ravno veliko), vendar starejša postaja meni, da njen “nepopoln” nos vse bolj vpliva na njeno življenje (da dobiva več očitkov – obsojanj, da marsikomu pomeni več izgled kot karakter in ji ne dajo možnosti, da jo spoznajo).
Vedno je imela nizko samopodobo in meni, da bi ji operacija pomagala, da bi se počutila boljše v svoji koži.

Hvala za odgovore.

Zdravo, poskusite na malo bolj splošnih forumih, kot recimo starševski…. na nujni medicinski pomoči s tem nimam prav nobenih opravkov. Lep dan

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Sam sem pri 10letih padel z ograje na nos. Zarasel se mi je malce postrani in nekoliko je bil večji. Zelo me je motilo, še spomnim se, kako sem si ga sam poskušal naravnavat. Bilo me je sram, še posebej kasneje, ko sem bil starejši, spoznati kakšno punco. Za plastično operacijo nosu sem se odločil pri 20 letih, to pa je sedaj že 20let nazaj. To je bila ena boljših odločitev! Se pa spomnim, da je kar bolelo, in takoj po operaciji si tudi precej otečen, ampak spomnim se še dobro, da je bolečino uspešno premagovala samozavest in izpolnitev večletnega hrepenenja. Mislim da je bilo v 10 dneh že čisto ok in brez bolečin. V glavnem, jaz bi bil takoj za operacijo, v kolikor jo to moti. Operiran sem bil v UKC v Ljubljani. No, takrat mi je operacijo krila moja mama, cena je bila nekje okoli 2k€. Ne vem, kakšne so cene sedaj.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljena,

sama sem bila v enaki situaciji kot vaša hčerka. O operaciji nosu sem sanjala od začetka pubertete pa naprej. Sama sem imela grbico sredi nosu in malo kriv nos (malenkost). Imela sem tudi težave z dihanjem skozi nos. Glede operacije sem se resno začela pogovarjati s starši nekje pri 15 letih. Najprej sva se z mami pozanimali ali bi bilo možno iti preko napotnice (zaradi težav z dihanjem skozi nos) nato sem sama kontaktirala par kirurgov in odšla s starši na posvet – nekje pri 17-18 letih. Za operacijo nosu smo plačali 2800 eur, ker preko napotnice ni šlo. Operirala sem se takrat v MS pri dr. Onišaku (mislim, da ima sedaj drugačno ime ordinacije). Sam posvet poteka hitro, dr. sam oblikuje nos na podlagi potez obraza (računalniško obdela sliko). Sama sem imela najprej eno operacijo in čez pol leta še eno – pri operaciji nosu je večrat tako, ker se šele čez pol leta vidi dejanski rezultat (ko celotna oteklina izplakne). Nikoli, nikoli, nikoli, nisem obžalovala svoje odločitve in takoj bi se še enkrat odločila za istega zdravnika, najbolj sem pa hvaležna, ker sta me starša podpirala in sta bila glede tega zelo razumevajoča. Od takrat moj obraz sije, je bolj odprt pogled, lase imam v čopu in ne čez polovico obraza…. in sem resssssss bolj samozavestna, ponosno gledam naprej – priznam pa, da še vedno ne diham skozi nos :). Priporočam, da stojite hčerki ob strani in se skupaj odločite za ta korak. Naj se pa zaveda, da po operaciji ko se pogleda v ogledalo nos ne bo popoln ampak čez čas se stanje normalizira. Vse dobro, za več info mi lahko pišete na zs. Lp, Ana

Najlepša hvala za odgovore! 🙂

New Report

Close