Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca ekstrasistole

ekstrasistole

pozdravljeni,

pozanimala sem se,mi je zdravnik povedal,to ko včasih iz ritma preskoči srce,vsaj tak občutek je da na hitro preskoči/preskakuje je ekstrasistola.

zanima me,če je to nevarna zadeva in jo je treba zdravit,menda naj ne bi bila,zakaj nastajajo (jemljem zdravila za pritisk ampak se mi je to dogajalo že prej pred zdravili) in kako si pomagat da bi jih imela čim manj.

lp

Pozdrajeni, praviloma gre za pogosto in nenevarno zadevo
Leppozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni

Sem moški star 50 let in se zdravim za hipertenzijo ( valsacor 320 1x zju. in lacipil 4mg zvečer ), zdravim se tudi za diabetes ( glucovans 2,5/500 1x na dan ) PIARIN 100 1X dan i concor 2,5mg 1x na dan. V zadnejm letu in pol sem shujšal ( namerno za 35 kg- sprememba prehrane in gibanje ). Zadnji mesec sem digajajo pogoste ekstrasistole čez cel dan ( 3-5 na minuto) zaradi katerih sem leta 2001 dobil concor ki pa mi ga je kardilogo leta 2017 znižal iz 5mg na 2,5mg in napisal da imam kontrolo pri njem po potrebi. Ko se extrasistole pojavijo je kot bi srce obstalo in botem močno zabilo naslednjo kontrakcijo in kot da doni v prsnem košu. Vsak dan prehodim 5-7 hitre hoje in med hojo nimam težav in jih ne občutim. Zadeva je nadležna, nimam težav z dihanjem ali bolečin v prsnem košu, oteklin na nogah ni. Bil sem dvakrat pri svojem zdravniku ki mi je naredil par EKG in pravi da ni posebnosti na njem in mi predpisal lexaurin 3mg. Ker jemljem concor od 2001 sprašujem če je možno da bi zdravilo povzročalo težave? Osebni zdravnik je mnenja da se lahko taka težava vleče tudi nekaj časa in se sama uredi. Imel sem podobno težavo pred tremi leti pa je stvar izginila po dveh mesecih. Hvala za odgovor

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni, ne, tega res ne bi mogel pripisati zdravilom, težava je pogosta tudi pri ljudeh brez zdravil. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close