Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Poskodba noge

Poskodba noge

Pozdravljeni,
v ponedeljek 4.3.2019 sem imela prometno nesreco. Ze na kraju nesrece nisem mogla stopiti na desno nogo, saj me je grozno bolela, v kolenu mi je ves cas preskakovalo, koleno je bilo praktično nestabilno. Na urgenci so mi naredili RTG. Diagnoza postavljena na dan nesrece:
ABRUPTIO REG.PROX.POSTERIORIS TIBIAE DEX.
CONTUSIO DIGITI III.MANUS DEX.
CONTUSIO HAEMITHORACIS DEX.
CONTUSIO L/S
RUPTURA ACL ET PCL SUSP.

Kaj te diagnoze pomenijo? Vse kar vem je, da naj bi slo za zlom goleni in sum na poskodbo kolenskih vezi. Dobila sem tutor longeto od gleznja do bokov. Koliko casa predvidevate, da jo bom morala se nositi?

16.3. imam MR kolena. Koliko casa bom morala cakati na operacijo vezi, v kolikor se ugotovi, da je potrebna? Sama sicer upam da ni, vendar se bojim da brez operacije ne bo slo. Sem namrec sportno zelo aktivna (kolesarjenje, plavanje) in resnicno si zelim, da bi se lahko vrnila nazaj v formo. Trenutno sem ze en teden bolj ali manj v lezecem polozaju, saj me spodnji del noge (v mecih) zelo boli, ce stojim (z berglami). Ali je to normalno? Ali bi morala nogo kaj razgibavati ali je najbolje, da cimbolj mirujem? Stopim lahko le nezno na tla, kaj vec pa je ze precej bolece.

Pozdravljeni, diagnoze so tisto, kar ste navedli, odlomljen del golenice, sum na strgani obe križni vezi, udarnina ledvenega predela in prsnega koša ter 3. prsta. Kdaj boste operirani, če sploh, vam žal ne znam odgovoriti (in niti še ne veva obsega poškodbe), ter če bo potreben poseg tudi zaradi zloma ali ne, od tega je odvisno traja je okrevanja, ki pa bo zagotovo trajalo tedne. Kar se tiče razgibavanja, upoštevajte navodila travmatologa, če so vam nogo imobilizirali, s tem delom seveda ne poskušajte gibati. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close