Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Kako škodljive so ZARES tablete DORETA6

Kako škodljive so ZARES tablete DORETA6

Zaradi različnih stalno prisotnih težav in bolečin v telesu, ki so neznanega izvora, mi je zdravnica predpisala tablete Doreta.
Jemljem 75mg/650mg in to samo eno na dan zjutraj. Pred kratkim pa je bila baje na tv oddaja, kjer je nek zdravnik govoril ravno o Doreti, da so te tablete kot mamilo, da so škodljive na vseh področjih, še najbolj pa baje vplivajo na možgane in dolgoletno jemanje povzroči vse vrste posledic; od počasi prepoznavne zmedenosti, pozabljivosti, do trajne zmanjšane sposobnosti normalnega funkcioniranja, baje pa tudi povečanja agresije in žlehtnobe.
Tega res ne bi hotela doživeti, po drugi strani pa ne morem normalno funkcionirati, če tablete ne vzamem.
Za Doreto se je zdravnica pri meni odločila zato, ker imam zelo okrnjen izbor protibolečinskih zdravil, ker sicer jemljem tablete Maravan proti strjevanju krvi in v poštev pridejo bolj ali manj le Lekadol, Zaldiar, Doreta…nikakor pa ne Naklofen, Naglesin in podobno.
Stara sem 53 let.
Sprašujem pa se, zakaj torej talajo tako škodljive tablete kot bonbone. Meni zdravnica naenkrat napiše po 6 škatlic s 30 tabletami….na vsakih nekaj mesecev, ker večkrat jih pač ne potrebujem. V navodilih piše, da so normalno dovoljene cca 4 tablete dnevno. Očitno pa so te tablete enake Morfiju ali podobnim sredstvom in bi morale biti na razpolago le v skrajni sili pod stalno kontrolo, med tem, ko mene zdravnica še nikoli ni vprašala, koliko teh tablet vzamem na dan. Ker sem kaki dve leti nazaj jemala vsaj po 2 tableti dnevno oziroma zjutraj in zvečer, potem pa sem se vsaj zvečer nekako odvadila in zdaj vzamem rajši 1 Lekadol.
Hvala za odgovor.

Vsa zdravila se predpisuje na način, da korist odtehta potencialno tveganje in tako je tudi pri njih, računamo tudi na to, da jih bolniki jemljejo, kot je predpisano in ne po svoje. Zakaj jih imate in koliko je pri vas potrebno in koliko časa, seveda ne vem, predvidevam pa da sami prosite zanje ali prihajate po recept in vas ne silijo v jemanje. Če ne veste, zakaj jih imate, se obvezno pogovorite z zdravnikom
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close