Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Zdravljenje zob

Zdravljenje zob

Pozdravljeni,
Problem je sledeci, pred dobrim 1 letom mi je zgoraj iz kocnika izpadla plomba,temu nisem posvecala prevec pozornosti, saj me ni bolelo. Vse, dokler nisem enega dneva vanj globje zagrizla. Pojavila se je neznosna bolecina, ki sem jo obcutila po zivcu vse gor do glave, neznosna bolecina. Na kar sem sla k dezurnemu zobozdravniku, ki je vstavil neke vrste mehko plombo, skratka zacasna resitev. Seveda nazaj k svojemu zobozdravniku nisem sla, seveda, ker ni bolelo (trenutno). Problem in neznosna bolecina ob hrani sta se ponovila. Na kar sem se takoj narocila k svojemu zdravniku, sem takoj prosila za protibolecinsko inekcijo, da je zob lahko uredil, naslednje 3 termine sem se vrnila nazaj (sklepam, da na zamenjavo zdravila) Nato potem vec nisem sla, ker je stanje blo seveda odlicno. Danes po cca. 1 mesecu od zadnjega obiska, je tale celotna plomba (masa podobna kamencku, trda) v celoti izpadla. Sicer me ne boli, ampak se obcuti ogromna luknjica.

Je moznost da se enaka, globka bolecina ponovi?
Me zanima ce me bo spet bolelo isto kot me je prvic, pri dezurnem,ali je moj zobozdravnik tale zob ene vrste umrtvicil/unicil-naredil neobcutljivega in vec ne bo bolel?

Obstaja kaksna moznost, da bi tale zob zapolnil tako, da bi drzalo in nebi bilo potrebe vedno znova prihajati nazaj v ordinacijo.

Hvala za odgovor. Lp

Seveda se lahko ponovi in tudi ni pametno pustiti zoba brez izpadle plombe, zato se vsekakor oglasite nazaj k zobozdravniku

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close