Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Trebuh boli na dotik

Trebuh boli na dotik

Spostovani.
Stara sem 33. V zacetku januarja sem opazila, da me del trebuha boli na dotik. Zadeva je nekak centimetrov nad popkom in nekaj cm desno. Je dokaj tockovno omejena. Ker je pod tocko bolecine misica, sem bila sigurna, da gre za misicno bolecino-tudi tip bolecine je bil podoben. Zadevo sem grela..hladila….namazala z Voltarenom. Ni prenehalo. Tudi nekaj dni sem pustila in se ne dotikala. Pa se ni izboljsalo. Samo po sebi pa me NI bolelo. Sla sem do zdravnice, ona me je poslala na UZ trebuha, kjer ne vidijo nic. Bolecina sicer je v predelu dvanajstnika nekje in slinavke, ampak tezave niso nikoli pogojene s hrano, praznim zelodcem, itd. Prav tako sm ze na terapiji z Emozulom (zaradi funkcionalnih tezav, brez erozij).
Pomislila sem na vnetje dvanajstnika, ampak sklepam, da bi vsaj kdaj po kaki hrani to odreagiralo z bolecino.
Sedaj je minilo ze mesec in pol in zadeva se vedno identicno in isto boli na dotik.
Imate kako idejo, za kaj bi lahko slo? Na UZ tudi ne vidijo kamnov, niti da bi bilo kaj z misico ali bezgavkami.

Hvala za odgovor!

Pozdravljeni, na rahel dotik sli na konkreten pritisk? Le pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Na cisto rahel dotik ne. Bolj na konkreten pritisk. Ce npr napnem misice, me boli nekje vmes pri med misicami na desni strani od popka…me pa zaboli seveda tudi, ce misic nimam napetih. Ce se ulezem in pritiskam s celo dlanjo v trebuh, ne cutim nicesar ( torej, ce je pritisk izveden s sirso povrsino). Ce pa s prstom poiscem tocko, pa cutim. Je dokaj omejen predel bolecine. Lahko bi rekla, da ne obcutim bolecine nekje v globini, ampak dokaj pod povrsjem (to je seveda moj subjektiven obcutek, ne vem, ce res izvira od tam).

Hvala!

nova
Uredništvo priporoča

Okoliščine sicer spominjajo na mišično bolečino, žal pa so bolečine v trebuhu iz različnih vzrokov lahko zelo podobne med seboj in takorekoč nemogoče je o njih razpravljati brez pregleda. Predlagam kontrolo(e) pri osebnem zdravniku… lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pa lahko traja misicna tako dolgo? Kaj bi se lahko poskusila, ce gre res za tezave v tem smislu?
Ce dlje casa pritiskam, me potem tudi brez pritiska samo po sebi malo bolj boli…to je se en tak znak te bolecine.

Hvala lepa!

Midva po netu vzroka sicer ne bova mogla ugotoviti, a če je mišičma bolečina in boste pogosto pritiskali, zna boleti vsaj dokler ne nehate. Naj vam trebuh potipa osebni zdravnik. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni, nekje v januarju ( mogoce ze v decembru) so se zacele bolecine na levi strani trebuha, v visini popka, ampak nekje 5-6 cm bol levo. Bolecina ni ostra niti topa, bol ne spominja na kaksno scemenje. Tudi niso krci. Opazila sem da se pojavi pred ( oz trenutno ) po menstruaciji. Na otip sam trebuh ne boli oz ne najdem “mesta” te bolecine. Pri G sem bila, ne zgleda nic kaj. Prebava sicer redna, obcasno tezje odvajanje. Sem na BG dieti od decembra, ugutovljena celiakija( imam 28 let). Drugace pocutje ok. Mogoce kasna ideja kaj bi to lahko bilo? Lp

Kar zadeva organe, kaj doati ceč od črevesa tam ni in to bi lahko povzročale bolečine, nor prebava, a bolečine v trebuhu imajo enostavno preveč možnih vzrokov, da bi o njih lahko kolikor toliko pametno razpravljala po netu. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close