Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Strah

Strah

Pozdravljeni. Zanima me vaše mnenje. Težave so se začele z pekočo bolečino za prsnico rahlo vročino in slabim pocutjem. Ker po slabem mesecu ni bilo kaj boljše sem obiskal zdravnika. Po pregledu je bila diagnoza vnetje pljučne ovojnice. Za vsak slućaj me je napotil k pulmulogu in na pregled krvi ter predpisal brufen. Pulmulog je po pregledu in rtg pljuč postavil diagnozo prebolen infekt pljuč in se strinjav z diagnozo zdravnika za vnetje ovojnice kot posledica. Zanimivo je da bolečina ni bila odvisna od vdiha. Rezultati testa krvi niso pokazali posebnosti in so v mejah normale. Po pregledu pri pulmologu sem bil še na splošnem pregledu v zasebni ambulanti zaradi zdravniškega spričevala za delo. Tudi na tem pregledu je bilo vse uredu. Spirometrija, ekg, kri vse v najlepšem redu. Sedaj po enem mesecu še vedno včasih čutim bolećino v prsih le da malo nižje nekje v predelu žličke. Ali mislite da bi ugotovili če bi obstajale kakšne resnejše bolezni pljuč na teh pregledih recimo rak na pljučih? Namreč nevem več ali me dejansko boli ali se z mano igra psiha kot posledica straha da ni kaj resnejšega. Star sem pa 28 let

Pozdravljeni, tovrstne bolečine so pogoste in kadar niso posledica tega vnetja, kot privas, so praviloma skeletno mišične. Ob bolečinah v prsnem košu radi posnamemo tudi EKG, načeloma pa že opravljenje preiskave zadoščajo za zanesljivo diagnozo
Lep poDtav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Kako dolgo pa lahko trajajo bolečine pri tej diagnozi in ali lahko kako pripomorem k hitrejšemu zdravljenju? Hvala za hiter odgovor.
Lep pozdrav

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni, meni se trajanje ne sdi nič predolgo, pomagate si lahko samo z analgetiki. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close