Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca bolečine v prsih pri teku

bolečine v prsih pri teku

Pozdravljeni,

star sem 55, visok 170, teža 90 kg, imam previsok pritisk in jemljem telmisartan, ter aspirin protect in biostatine za holesterol.

Rekreiram se vsak dan: kolesarjenje, tek in hoja v hrib.
Pred cca 2 letoma sem pri teku začutil topo bolečino v prsih. To se je ponovilo še dvakrat, tako, da sem prenehal s tekom in sem hodil, ter je bilo ok. Čez en teden sem dopoldne ležal in je nastopila ista topa bolečina v prsih, ki je trajala cel dan. Klical sem zdravnico in bil naročen naslednji dan, ter je opravila EKG – bp. Čez en teden sem zopet občutil podobno bolečino in odšel na urgenco. Opravili so vse preiskave, vendar niso odkrili ničesar, razen povečanega hemoglobina (180), ter me naročili na hematološko, kjer so najprej sumili na krvnega raka, kar so kasneje izključili, po nekaj mesecih pa niso mogli ugotoviti vzroka. moja zdravnica je rekla naj se ne obremenjujem, ker imam že skozi prevelik hemoglobin. Na hematološki sem dobil aspirin protect.

Zdravnica mi je napisala tudi različne napotnice: srce, pljuča, obremenitveni test ipd, vendar vse b.p.

Preden sem opravil vse preglede sem samo hitro hodil cca 10 km in je bilo ok. Če sem tekel me je po cca 5 min začelo boleti v prsih in če sem zmanjšal intenziteto teka je bilo ok, če sem pa povečal pa ne. Čez poletje sem večinoma vozil kolo po ravnini (50 km) je bilo vse OK, če pa sem delal intervani trening pa sem imel zopet bolečine. Ravno tako je bil problem, če sem začel trening s kolesarjenjem v klanec (17 %) me je začelo boleti in če nisem zmanjšal so bile bolečine prisotne skozi celo pot.

Sedaj se je že toliko poslabšalo, da opažam bolečino v prsih že pri hitri hoji, vendar ne zmeraj, ko je bilo mrzlo vedno, danes pa ko je bilo 3 stopinje pa ne. Treniram samo dopoldne, probal sem že vse variante zjutraj, če je orda kriva hrana: brez hrane, s hrano vendar je bolečina ostajala.

Zdravnica je dejala, da še ni imela takega primera. Napisala mi je še napotnico za gastro.(EGDS).

V preteklosti sem že opazil, da ko sem šel po kosilu odremat, me je sililo na kašelj, ravno tako sem opazil iste bolečine v prsih ponoći (2 x), ko sem zvečer pretiraval s hrano in pijačo. Ko se ne ukvarjam z rekreacijo bolečin nimam.

Hvala za nasvet
tekač73

Če prav razumem imate na temo teh težav že izvide kardiologa in obremenitvenega testiranja. Kaj piše v njih?

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

POozdravljen,

Izvid IPP UKC november 2016 mnenje: z veliko verjetnostjo izključen akutni koronarni sindrom. Bolečine, ki jih opisuje bi bile lahko predvsem osteo muskularne geneze, lahko pa bi šlo tudi za gastritis.

Januar 2017: obrementivneno testiranje na kolesu: mnenje: povprečna telesna aktivnost, ne ugotavljamo koronarne isuficience. Najverjeteje je šlo novembea 2016 za kostno mišično prsno bolečino. Dg.: AH hiperlipidemija na terapiji

marec 2017 UZ srca: mnenje votlina levega prekata je normalno velika, stene niso zadebljene in se dobro krčijo, globalna iztisna funkcija je normalno, VTI je dober (23) Regionalnih motenj kontraktilnosti ne registriram. Diastolična funkcija levega prekata je blago motena. Desni prekat se primerno krči. Srčne votline in začetni del aorte so primernih dimenzij. Zaklopke so morfološke in funkcijsko normalne. Perikard bp.

PRIPOMBA: ČE BI SEDAJ DELAL OBR. TEST BI SE KMALU ZAČELA POJAVLJATI bolečina V PRSIH, KAR SEM VEČKRAT PREVERIL NA SOBNEM KOLESU. tAKRAT TRI MESECE PRED OBR. TESTOM NISEM TRENIRAL, SAMO HODIL, ter nisem imel nikakršnih bolečin na testu.

PROBLEM: včasih se je bolečina pojavljala samo občasno. Npr. danes sem prehodil 8 km v počasnem tempu 11 min/km, pa me je 70 % poti spremljala zmerna konstantna bolečina, ko se je še dalo hoditi z bolečino, (bolečina se širi tudi v rame in roke) če pa sem povečal tempo je bila bolečina tako močna, da sem se moral ustaviti za 1 min, da je bolečina prenehala, ter sem potem nadaljeval.

Treniram vsak dan po vsakem vremenu od 45 min do 1.30 min. Oblačila imam prepotena že po 15 min (če je to vzrok miš.kost. bolečine).

VPRAŠANJE: če so razlog kost.miš. bolečine ali lahko vseeno treniram do zmerne bolečine (zdaj je ta že pri hoji) ali pa bi moral počivati; kaj je sploh možno narediti. Gibanje potrebujem vsak dan, vsaj da se prepotim ali pri športu ali delu.

p.s. ko 2017 sumili na krvnega raka sem zaradi splošne anksioznosti (stalna zaskrbljenost) začel jemati paroxat. Psihiatrinja je takrat dejala, da je mogoče vzrok bolečin v prsih povečanje adrenalina pri naporu (ali nekaj podobnega)

Hvala za nasvet in pomoč.

lp
bivši tekač 73

Če je razlog kostno mišična bolečina, vas trening ne ogroža. Težko pa vam na daleč izključujem karkoli, pa čeprav se mi srčno poreklo težav, glede na preiskave, zdi precej neverjetno. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

hvala za odgovor. zdaj grem še na gastro pregled. Če tam ne bodo ničesar odkrili ali priporačate še kakšen pregled ali naj naprej živim z bolečino?

lp tekač

K osebnemu zdravniku nazaj. Težko si predstavljam, da ne bi bilo rešljjivo. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close