Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Napadi tesnobe

Napadi tesnobe

Pozdravljeni,

imam premalo delujočo ščitnico in trenutno kar veliko čustvenih obremenitev ter verjetno tudi prehod v meno (stara sem 48 let in že pol leta nimam krvavitev).
V kombinaciji naštetih dejavnikov se mi občasno pojavljajo napadi tesnobe, ki sem jih sicer doslej vedno sama umirila, ali z dihanjem, ali s baldrimedom ali z majhnim odmerkom Helexa.
V tem tednu sem si prvič izmerila pritisk in pulz nekaj časa po močnejšem napadu – v bistvu ni bil tako močan, ampak sem bila v situaciji (zaprta skupina ljudi) ko sem ga poskušala skriti in je to povzročilo še večjo stisko.

Skratka, menim, da gre za kombinacijo fizioloških in psihološih dejavnikov (da se mi zniža prag vznemirjenosti). Skratka, ne vem, koliko mi merilnik natančno deluje, ker je zapestni
(in mi je že pokazal napačne meritve), ampak med napadom in po njem sem imela nizek pulz (60) in pritisk 146/80. Moj običajni pa je 110/70. Vem, da ni merodajno meriti med tesnobo, vendar ne vem, kako naj reagiram. Pomislila sem celo, da je morda normalna reakcija telesa, da pri zelo nizkem pulzu, včasih gre tudi na 56, pritisk naraste.
O tem sem že govorila z enim zdravnikom in je rekel, da če pri športu nimam težav, da naj se ne ustrašim.

Hvala in lp

Penelopa

Pozdravljeni, meritve med napadi nimajo res nobene uporabne vrednosti, tudi če bi bile vrednosti pravilne, je utrip normalen, pa zgornji tlak tudi zgolj nekoliko višji. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close