Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Trebušna slinavka

Trebušna slinavka

Pozdravljeni,

star sem 39 let, visok 188 in imam 100kg. pred tremi leti, sem bil v bolnici, zaradi suma akutnega vnetja trebušne slinavke. Vsi ultrazvoki so bili OK ( nazadnje opravljen konec 2017 ). V vmesnem času sem imel dva krat težave z rahlimi bolečinami in povišano Lipazo. Vsi ostali pregledi krvi OK. Avgusta 2018 je bila kri OK, rahlo povečan holesterol. 2.1.2019 so se mi pojavile bolečine v predelu ledvic in okrog popka. Dežurni zdravnik mi je predpisal antibiotike Ciprinol. Bolečine so popustile. Na UZ trebuha ( navaden in nato z kontrastom ) pa so mi odkrili “policisto” ( 40x20mm) z “kamnom”( 13 mm) v notranjosti glave trebušne slinavke ( povečan vod na 9mm), ostala struktura Ok? Tumor naj ne bi bil. Vsi ostali organi BP. Napotil me je na MR in gastroenterologa, ki ga imam šele 6.2.2019. Ko sem želel njihov nasvet, so mi rekli, da bo kamen počakal in naj pridem 6.2.2019? Ker ne vem kako poteka zdravljenje, prosim za kašno pojasnilo. Seveda je moja psiha načeta in čutim vsako bolečino dva krat. Drugače sem brez večjih bolečin, blato se je uredili ( tri dni po bolečinah sem imel belo blato, rahlo rumene oči, teme urin.,..). Kri bom oddal v ponedeljek, saj sem v sredo končal z antibiotičnim zdravljenjem. Bilurbin imam stalno poveča ( dokazan Gilbertov sindrom ). Vnaprej se vam zahvaljujem za odgovori. Lp Gregor

Pozdravljeni
Kako poteka zdravljenje česa? Ciste? Predvidevam, da imate MR predvsem zaradi opredelitve, za kakšno spremembo gre in večina cist ne zahreva nobenega zdravljenja. Tudi datum preiskave se mi zdi vsaj glede na opis, povsem sprejemljiv. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close