Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Angina in izpuscaji

Angina in izpuscaji

Pozdravljeni. V soboto sem zacela z jemanjem ospena 1500. Vceraj so se mi zaceli pojavljati beli drobni mozoljcki po obrazu in vratu. Koza je suha, rdeckasta, ponekod kot koprivnica. Pri obolenjih sem nagnjena h koprivnici, ampak ponavadi je po celem telesu v obliki lis, take oblike se nisem imela. Zanima me, je lahko koprivnica v taki obliki, samo na dolocenem delu telesa in da so prisotne bele pike, hrapava, rdeca koza ?
Hvala, lp

Pozdravljeni, seveda ni nemogoče, a preden obtoživa antibiotike in morebitno alergijo, bi izpuščaje pokazal osebnemu zdravniku. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni. Bila je reakcija na ospen, dobila sem macropen, ampak zdravnica pravi, da ni nujno, da bom brez koznih tezav in res je, tezave se nadaljujejo. Kaj sedaj, vase mnenje, trpim dokler ne pojem tablet do konca ali prekinem, spet menjam ?
Hvala.

nova
Uredništvo priporoča

Če gre dejansko za alergijo na ospen oz penicilin, bodo težave toloko časa, sokler se zdravilo v celoti ne izloči iz telesa, kar lahko traja par dni. Da bi bili hkrati (ob že tako ne prav tipičnih simptomih) alergični še na makeopen, je precej malo verjetno
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Spoštovani,

v sredo sem prejel antibiotike ospen, sedaj je stanje že 100% boljše. Zanima me naslednje, kdaj lahko končam bolniški stalež?
Bral sem tudi, da je rekreacija neuaželjena še vsaj teden ali dva po prenehanju jemanja antibiotikov. Ampak, ko človek 6 dni na teden že 6 let trenira fitnes in ga sedaj ne sme, je hudo. Mnenje?

Hvala dr.

Lp

Pozdravljeni, trajanje bolniške je močno odvisno od vrste dela, za težja fizična dela je to lahko 10 dni, za fizično nezahtevna dela pa pa lahko manj. Da ne bi smeli biti prav nič športno aktivni dva tedna po koncu jemanja antibiotikov, ne vidim potrebe, če se počutite dobro, skupaj en teden okrevanja si le privoščite in ko začnete, začnite postopno. Ker je okrevanje odvisno tudi od začetka zdravljenja in splošnega zdravstvenega stanja pa me ne držite za besedo, najbolj zanesljiv odgovor boste dobili pri zdravniku, ki vas zdravi. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.
Objava čaka odobritev

New Report

Close