Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca vaše mnenje glede pritiska

vaše mnenje glede pritiska

zanima me,2016 sem prebolela blažjo,minimalno možgansko krvavitev (3 dni sem bila na nevrološki v bolnici) manjša žilica mi je pošla v lobanjski skorji. ugotovili smo ker sme imela previsok pritisk,zaradi policističnih jajčnikov.

od takrat jemljem tablete za pritisk. nekaj smo jih zamenjali,ker sem imela stranske učinke (vrtoglavica,slabost) par sem jih probavala (prenewel,prestance,amlessa..) dokler zdaj nisem našla ok in sicer Prenessa 8mg in Sobycor 2,5 mg.

zanima me,zjutraj in občasno imam pritisk 140/100. In me zanima vaše mnenje,je to previsok pritisk ki bi ga bilo potrebno še zbijat? ena zdravnica je rekla da ne,eni pravijo da ja.. moja osebna zdravnica mi je predpisala še zvečer Kamiren XL 4mg,pa se mi zdi preveč tole,čakam da jo pokličem da vprašam če bi lahko dobila 2mg..

zanima me vaše mnenje glede vsega,če bi ga bilo potrebno še zbijat? med dnevom,popoldne zvečer je pa občasno ko šus 135/90.

hvala in lep pozdrav

Zakaj se vam zdi kamiren xl preveč? Če govoriva zgolj o številki 140/100 pa je seveda več kot bi ga želeli. Lep pizdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,

Aha,potem bi ga bilo dobro se zbit. Razumem.

Nevem zakaj se mi zdi kamiren xl prevec enostavno se bojim da bi.mi ga prevec zbilo in bi skupaj padla. Mam tak velik strah in ga nisem se zacela jemat. Zdravnica je rekla zvecer pred spanjem eno tableto 4mg kamiren xl,potem pa zjutraj normalno prenessa 8mg in sobycor 2,5mg. Ampak ko sem brala stranske ucinke,me je res strah da.mi ga nebi prevec zbilo. Ce mi se to odgovorite ali me vzpodbudite in podate svoje mnenje bom zelo vesela.

nova
Uredništvo priporoča

Preberite stranske učinke kakšnega zdravila, ki ga poznate in se ga ne bojite, pa boste videli da so vsaj enako skeri 😉 Še najhuje, kar se pričakuje od preveč znižanegq tlaka ali pa nižjega, ki se ga telo še ni navadilo, je omotičnoat ob prehitrem vstajanju, včasih tudi ob stanju, kar nezavesti pa ne.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

hvala vam.

me pa vseeno zanima,torej 140/100 je po vašem mennju previsoko in bi ga bilo potrebno zbijat? sem prav razumela?

Ja, to je višji tlak od tisteka, ki ga razumemo sa normalnega. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close