Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Težave

Težave

Pozdravljeni!

Stara sem 34 let, mamica 16-mesečne punčke, z delom po porodniški sem začela v avgustu.
Prvi napad hitrega bitja srca z bolečino v prsih in težkim dihanjem sem doživela sredi junija ponoči. Na urgenci ni bilo ugotovljeno nič posebnega. Nov napad se mi je pojavil prvi teden v službi. tokrat je bila kontrolirana ščitnica. Vse ok, izdana napotnica za holter ekg. Konec septembra ugotovljen PSVT, izdana napotnica za kardiologa. Vmes še parkrat napadi in obiski urgence, vedno vse bp. Poleg napadov hitrega bitja srca, bolečin v levi roki in vratu, mravljinčenja leve polovice obraza, bolečin v prsnem košu, na kontrolnem pregledu za službo v novembru ugotovljen slabši vid na desnem očesu, vendar še v mejah dovoljenega, krvna slika bp. Večkrat sem bila pri osebnem zdravniku, ki mi je izdal napotnico za psihiatra, kamor sem tudi šla, vendar je njegovo mnenje zgolj jemanje zdravil, za pihoterapijo pa me ne morejo sprejeti, ker imajo preveč zasedeno.
Mnenje kardiloga v decembu je bilo, da gre za fokalno atrijsko obliko PSVT in ablacija odsvetovana, ker je zgolj 60% odstotkov možnosti, da bi bila aritmija sploh sprožena, zato me je zgolj naročil na novo kontrolo v februarju. Tako pogostih in močnih razbijanj srca že mesec in pol nimam več, čutim samo občasne preskoke srca.
Se pa v zadnjem času počutim slabo in komaj delam ter skrbim za dom, ker se mi v zadnjih 14 dneh pojavljajo glavoboli, težka glava, zmedenost, izgubljanje v prostoru, upočasnjenost in motnje vonja. Najprej sem mislila, da je mogoče kriv pralni stroj in mehčalec, vendar sem vse to uredila in nič bolje. Isti vonj ( po starem, strohnjenem ) zaznavam večkrat dnevno doma, v avtu in v službi. Skrbi me, kaj se z menoj dogaja.
Je res kriv samo stres, ali bi mogoče morala tudi do nevrologa kot mi je bilo omenjeno zadnjič na urgenci, vendar pa moj osebni zdravnik nima posluha za to. Je res vse skupaj samo anksioznost?

Lep pozdrav.

No, tiste stvari, ki jih je poanel holter, seveda niso anksioznoat, ampak verjamem postavljenim diagnozam., to zadnje pa dejansko precej spominja na tesnobnost (res pa vpogleda v vaš zdravstveno stanje nimam). Težko ocenim potrebo po nevrološkem pregledu, tu bi zaupal presoji zdravnika, ki vas je pregledal. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close