Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Noht-iztekanje gnoja

Noht-iztekanje gnoja

Pozdravljeni,
marca 2017 mi je zdravnica zaradi glivic izpulila noht na palcu noge. Noht je začel lepo rasti in vse je bilo v redu do letošnjega poletja, ko sem opazila, da je nehal rasti (do konca je manjkalo samo malo). Pred nekaj dnevi pa me je v tem nohtu začelo nekaj skeleti, vendar temu nisem posvečala posebne pozornosti (sem še skoz upala, da bo le zrastel do konca, ker nohti rastejo počasi sploh na palcu noge). Ko pa sem se danes zjutraj zbudila in si obuvala nogavice, sem opazila, da mi iz tega nohta izteka gnoj, pa tudi skeli in peče me. Prosim vas za mnenje, kaj bi to bilo. Ali mislite, da bi morala na urgenco ali lahko počakam do konca praznikov?

Najlepša hvala za odgovor.

Lepe praznike in srečno v novem letu 2019!

Zdravo, iz samega nobta ne izteka, sam je noht dejansko mrtva stvar, tako kot las. Lahko pa je vneto obnohtje iz tkivo v okolici. Koliko se mudi je težko oceniti na pamet, če ful boli in imate vročino, morate takoj, če ne, se mudi manj. Če obstaja verjetnost, da se je kje nabrala zaprta kolekcija gnoja, mora ven. Tudi vam želim vse najlepše v novem letu in lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Hvala za tako hiter odgovor, super ste!
Saj vem, da gnoj ne izteka iz nohta-sem prej malo čudno napisala… Vročine zaenkrat nimam, bolečine tudi niso nevzdržne, tako da bom šla takoj po praznikih k zdravnici.

Še enkrat hvala in lep večer!

nova
Uredništvo priporoča

Lahko mi tudi poslikate prst, bo kanček lažje (meni, ne prstu). Lepe praznike tudi vam!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Samo sporočam vam glede mojega (nesrečnega) nohta… Danes sem bila pri zdravnici in sem dobila antibiotik ospamox, ki ga moram jemati en teden, prst pa namakati v hipermanganu. Potem, ko se ta gnoj sčisti, pa mi bo morala zdravnica spet izpuliti noht (in potem spet vse od začetka…).
Prsta pa zadnjič potem nisem slikala… (če bi bilo zaradi tega tudi prstu lažje bi ga sigurno), se vam pa vseeno najlepše zahvaljujem za vašo prijaznost, ker ste mi tako hoteli pomagati (ste mi že s prejšnjim odgovorom veliko).

Hvala in lep pozdrav!

Uuu precej zapleteno je slišati in puljenje nohta me ne bi navduševalo (če bi bil moj), seveda se ne bom vtikal v zdravljenje zdravnika, ki vas je pregledal, upam pa, da boste hitro ok.
Lep dan 😉

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close