Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca strah pred zdravili (stigma)

strah pred zdravili (stigma)

Pozdravljeni!

Ker zaradi določenih težav (shizofrenija,anksioznost,polciistični jajčniki in visok krvni tlak) jemljem pač 6 vrst zdravil,sem popolnoma prestrašena,žalostna,skrbi me.. Zato ker ljudje danes noro stigmatizirajo tablete. Čedalje več je takšnih,ki se obračajo na homeopatijo,alternativo,biomedicino,zelišča,čajčke,prehranski dodatki.. Doatno me je potrlo razna pričevanja kako za brezveze zdravniki pišejo nevemkako močna in škodljiva zdravila,zgodbe ljudi ki se niso odločili za zdrvaljenje,in so si rešili življenje,ker če bi jedli in pili to kar so jim predpisali bi bilo hujše in tako dalje..

Nisme prepričana,ali gre za stigmo ali ne,ogromno je nekih čudnih prepričanj,jaz pa dobro vem da ne za eno ne za drugo diagnozo ki jo imam ne morem nehat jemat določenih zdravil. tudi nočem se s tem špilat,ker je vsaka moja diagnoza (ki sme jih omenila zgoraj) ni ravno nedolžna ni navaden seneni prehlad.

Skrbi me predvsem ker sem dobila občutek,več tablet kot poješ prej boš umrl. Tak občutek mi svet daje. In sem zato žalostna in v strahu. jaz zdravnikom zaupam,terapij ne prekinjam brez posveta,ker sem že spraševala “rajo” in menja pacientov,zdaj naslavljam vprašanje še na vas pač strokovnjaka.

je to res,več tablet ko ješ prej umreš?
hvala

Pozdravljeni, zdravila so predpisana z nekim namenom in mnogo bolezni vodi v prerani konec življenja, če jih ne zdravimo. Trditev, da več ko poješ tablet, prej umreš, je seveda v kontekstu zdravljenja bolezni popolna oslarija.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close