Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Čudna bolečina

Čudna bolečina

Lp
Imam sledeč hudo moteč problem. Občasno me boli pod levim rebrom kot tudi ob koncu rebra. V ležečem položaju pojenja, v sedečem in v avtu se okrepi. Imam sedeče delo (računalničar). Včasih (nekaj let nazaj) sem imel grdo navado, da sem se s to stranjo reber naslanjal na ročaj od stola (grdo sedenje postrani). Je možno ,da bi to bile posledice šele zdaj?
Težav s prebavo nimam. Lahko jem vse brez reakcije na bolečino. Na blato grem vsaj 2x na dan. Prvič je normalno potem pa bolj tekoče. Moram povedat, da nimam žolčnika že cca. 5 let. Dobivam zdravilo Emozul zaradi kisline. Zdravnik se glede blata ne sekira. Pač tako je. Kakšne čudne izgube teže prav tako nimam, gibanje je srednja žalost (3x tedensko rahel fitnes bolj v smislu razgibavanja). Zaradi visokega holesterola sem na dieti.
Os. zdravnik mi je dal vaje za okrepitev hrbtnih mišic. Predpisal Brufen in ,ker sem že rahlo tesnobne-paranoične narave (v kratkem par smrti v ožjem krogu ) še helex. Zdravnikova izjava je, da je kakšno vnetje ali ukleščenje rebrnega-prsnega živca ali mišice. Skratka skeletno mišična bolečina in, da mogoče izhaja iz hrbtenice. Nadaljnjih preiskav ne da oz. pač počakajmo. Ampak se mi zdi malo predolgo vse skupaj (cca. 1.5-2 meseca). Omeniti še moram, da ob izvajanju trebušnjakov lahko sprožim krč na istih točkah kjer boli. Prav tako tudi na desni strani krč. Potem nekaj dni boli dosti bolj.
Zanimivo je to da se ob gibanju rahlo izgubi bolečina. Tudi ob navadni hoji. Ob mirovanju se pojavi nazaj. Če se uležem na hrbet skoraj izgine. V spanju se zaradi tega ne zbujam. Ob kašljanju in kihanju ne zaboli. Zaboli naprimer ob zelo močnem izdihu kjer rebra zelo “stisnem skupaj”. Na pritisk s prsti pa boli občasno. Opažam tudi ,da se delno bolečina poveča-pojavi, če se preveč najem ali napijem (res količina – naj pa nebi to delal zaradi žolčnika). Bolečina je večji del topa občasno pa zbode.
Bolečina se včasih seli po robu reber na zadnjo stran hrbta. Včasih tudi boli tam kjer se rebra stikajo ob strani-na sredini ob telesu (že mislim na kak infarkt). Občasno pa tudi kak slab cm pod rebri.. Tudi okoli.
Kar se tiče dihanja zdravnik ni dal nobenega komentarja (poslušal). Niti nimam kakšnih težav v obliki čudnega zadihanja ali težkega dihanja. V skladu z mojo kondicijo.
Naredil sem UZ abdomna. Izvid je sledeč :

Rahlo začetna steatozna jetra, slinavka blago lipomatozna, začetna ateromatoza abdominalne aorte. Ostalo BP.

Prav tako sem naredil krvni izvid. Povišane vrednosti (v oklepaju je referenčna vrednost)

S-ALT 1.06 (0.74)
S-GGT 0.93 (0.92)
S-AST 0.72 (0.58)
S-CK 3.43 (2.85)
MPV 6.9 (7-11)
S-Holesterol 8.5 (4.0-5.2)
S-LDL 5.9 (2.0-3.5)
S-HDL 1.5 (nad 1.4)
S-Trigliceridi 2.6 (0.6-1.7)
NSE 16.4 (16.3)

Ce ocenim stopnjo bolečine od 1-10 bi rekel 3. Moteča pa je za 100.(še posebej ,ko me obletijo črne misli takrat še bolj boli)

Pozdravljeni, opis tudi mene spominja na skeletno bolečino. Te so lahko dolgotrajne, razlogov zanjo je veliko in ni nujno posledica naslanjanja na rebra pred leti. Če zdravnik oceni, da izvira iz reber, se dejansko da opraviti RTG reber, težava pa je pogosta in ne vidim razloga, da ne bi zaupaali presoji zdravnika, ki vas je pregledal.
Lep dan

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

lp

Hvala za odgovor. Da bi bilo kaj “organskega” ni možno? Glede na UZ in krvne izvide. Bolečina je res takšna zmedena. Jaz pa kot že napisal cela paranoja.

Hvala

nova
Uredništvo priporoča

No, saj skeletna bolečina je “organska”. Net pa seveda ne omogoča pregleda in postavljanja diagnoz. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

No.. Sem se bolj nerodno izrazil. Mislim sem, če bi kateri od organov lahko povzročal tako bolečino. Namreč kak dan bolečine sploh ni.. Drug dan pa je in nisem nič kaj drugače delal. Zdravnik pa me pusti v takem čakalnem položaju. Pred kratkim mi je umrla mama (neozdravljivo) in me pač malo paranoja daje. Vem pa, da net ne omogoča pregledov in postavljanja diagnoz. Že tak imam pol pregledov samoplačniških.
Imate kakšen komentar glede izvidov?
Hvala

Resnici na lkubo prav mnogo organov tam ni, pa imeli ste uz trebuha, prav tako o vaših bolečinah ne povedo nič navedeni izvidi. Tudi posebnih razlogov za neko paranojo ne vidim. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close