Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Poslabšanje astme – kaj storiti – nujno

Poslabšanje astme – kaj storiti – nujno

Spoštovani,
za astmo se zdravim eno leto (Alvesco 160 mg 1 vpih na dan, Ventolin po potrebi). Pred dobrim mesecem sem bila pri pulmologu na kontroli in je bilo vse v redu.
Prejšnji teden, ko so se temperature spustile, pa se mi je nenadoma stanje poslabšalo in mi zdravila več niso pomagala. Povečala sem dozo (tako mi je naročil pulmolog v primeru prehlada, gripe..) na 3x na dan po en vpih + Ventolin, vendar ni nobenega izboljšanja. Sedaj tako hudo suho kašljam, da imam od tega glavobol in boleče grlo. Vročine nimam.
Kaj mi svetujete – a naj grem do osebnega zdravnika ali do pulmologa (verjetno bom tako potrebovala napotnico). Ne upam pa še povečati doze.

Pozdravljeni, sicer je možno, da vam bodo ali povečali odmerek zdravila za neko obdobje, vseeno pa vam predlagam še pregled pri osebnem zdravniku, če bi posebno zdravljenje zahtevala že bolezen, ki vam je poslabšanje povzročila (kar je res pogosto zgolj okužba dihal). Osebni zdravnik bo pravi naslov, k pulmologu vas lahko napoti on, če bi bilo potrebno. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close