Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Hihi

Hihi

A to ste na dopustu da ste neaktivni ze 5 dni 😀 😀

Nisem 🙂 Sam verjetno nihce ni nic vprasal 😉

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Jaz imam vprasanje ki ocitno ni prispelo. Torej, pred slabim letom sem se zdravila na Enoti za zdravljenje odvisnosti od alkohola. Tri tedne sem bila hospitalizirana, nato sem tri tedne hodila v “dnevno bolnico”, torej ko si na oddelku samo dopoldne. Ves cas zdravljenja sem abstinirala. Kaj kmalu po odpustu sem naredila recidiv in se vedno pijem med vikendi. Moje vprasanje pa je naslednje; predpisali so mi vrsto zdravil: Cipralex, Revio, Strattero, Depakine in Kventiax po potrebi (ki ga sicer ne jemljem ker se po njem pocutim prevec utrujeno). Sedaj mi jih predpisuje osebni zdravnik. Tablete jemljem samo med tednom, da ne bi direktno mesala z alkoholom, torej jem jim samo 4-5dni na teden, doze sem si zmanjsala zaradi obcasnih nezelenih ucinkov. Zanima me kako zelo neodgovorno je moje pocetje in ali bi bilo bolje ce z zdravili popolnoma preneham. Ceprav vem da jih potrebujem, se posebej Cipralex in Strattero. Zanima me tudi kaksne ucinke ima lahko direktno mesanje alkohola z omenjenemi zdravili.
Hvala za odgovor in lep pozdrav!

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni, seveda bi bilo najboljše, da bi ponovno abstinirali in da poiščete pomoč. Zdravila, ki jih imate, pa niso primerna za občasno uporabo ali samoprilagajanje, zato sem dosledno proti, da si jih prilagajate in ukinjate sami, ampak se o primernih odmerkih in odmerjanju glede na sedanjo situacijo, posvetujte z osebnim zdravnikom. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Hvala za odziv. Se bom v kratkem obrnila na osebno zdravnico. Vseeno pa vas prosim da mi poveste se ucinke mesanja teh tablet z alkoholom. Lep pozdrav!

Težko bo zajeti vse možne škodljicosti sočasnega pitja in jemanja zdravil, saj jih imate veliko in vsako ima svoje, v grobem pa gre v seštevanju toksičnih učinkov na jetra, spremenjena učinkovitost zdravil, povečajo se lahko stranski učinki na osrednje živčevje….

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Stran od alkohola in tablet !!

New Report

Close