Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Razlaga izvida MR glave

Razlaga izvida MR glave

Pozdravljeni,

Ker me že dolgo časa mučijo glavoboli, verjetno tenzijskega tipa sem samoplačniško opravila MR glave brez kontrasta. Sedaj pa ne vem kaj pomeni ta izvid in bi prosila vašo razlago.
Takole piše: Razmejenost sive in bele možganovine je primerna. Likvorski prostori so primerno široki in oblikovani. Desno frontalno je vidno drobno T2 in FLAIR hiperintenzivno področje z videzom stare mikrovaskularne ishemične levkopatije, izmerim okoli 4 mm, nima jasnih znakov restrikcije difuzije. Levo od frontalnem rogu stranskega ventrikla tudi T2 zvišan signal, lahko ob pretoku likvorja, spremembe nimajo videza tipičnega za primarno demielinizacijo. Suspektnih tumorskih formacij oziroma patološkega signala intrakranialni nativno sicer ni videti. Eventuelne sveže ishemije, krvavitvev, edema ali pomikov možganovine ni videti. Orbiti in obnosne votline so videti primerne. Zaključek: Drobna nespecifična levkopatska sprememba desno frontalno, starega mikrovaskulatno ishemičnega videza, v ostalem je MR glave videti primeren.

Stara sem 44 let in me to zelo skrbi.

Lep pozdrav in hvala ponovno.

Pozdravljeni, MR ne opisuje nobenih sprememb, ki bi zahtevale zdravljenje in nobenih, ki bi pojasnjevale glavobole (in običajno MR glave ne pojasnjuje glavobolov)
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close