Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca MRI glave (brez kontrasta)

MRI glave (brez kontrasta)

Pozdravljeni.

17. 10. 2018 sem imela MRI glave. Med samim postopkom se mi je v zatilju pojavila huda pekoča bolečina. Takoj po preiskavi sem o tem povprašala radiološkega tehnika. Menda naj bi do tega prišlo, ker sem negibno ležala na trdi podlagi ter naj bi v nekaj urah izginila.
Bolečina se je tekom dneva še krepila. Naslednji dan se mi je razširila po temenu glave. Imela sem občutek, da mi glava žari/gori. Osebna zdravnica me je napotila na urgenco (nujno), kjer je pregled opravila nevrologinja. Ob samem pregledu je imela tudi vpogled v MRI sliko predhodnega dne. Posebnosti tako na sliki kot tudi pri pregledu ni bilo. Nevrologinja mi je predpisala močno protibolečinsko infuzijo. Po 3 urah sem zapustila urgenco. Ko so protibolečinska zdravila prenehala delovati, sem ponovno občutila enako (pekočo) bolečino.
Bolečina se občasno nekoliko umiri, večino časa pa je prisotna tudi še danes, skoraj 3 tedne po preiskavi. Ali mi lahko poveste, kaj bi lahko bil vzrok za opisano stanje in kako si lahko pomagam?

Hvala za odgovor.
Lp, Zvezdica

Pozdravljeni, zelo težko bi povezal vaš glavobol s samo preiskavo in gre verjetno za povsem nepovezano težavo. Večina “običajnih” glavobolov ima normalne izvide slikanj glave in niti ne predstavlajo resne bolezni. Če glavobol vztraja že toliko časa, bi se sicer vrnil na kontrolo k osebnemu zdravniku, obravnavati pa ga bo verjetno smiselno brez navezovanja na samo mr slikanje. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Zahvaljujem se vam za odgovor.

Lep pozdrav.

New Report

Close