Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Boleči prstni sklepi na rokah

Boleči prstni sklepi na rokah

Pozdravljeni.. Že precej časa se mi dogaja, da mi roke ponoči zaspijo, tudi čez dan mi zelo hitro za-mravljinčijo če jih imam v čudnem položaju..
Zadnja 2 tedna (naj omenim da sem 7 tednov noseča), pa so me ponoči začeli boleti sklepi na prstih rok, ko jih prvič stisnem v pest.. Ko jih malo razmigam, pa je vredu.. Isto je zjutraj.. Prva pest boleča, potem še 3x naredim pest in je ok.. Čez dan, čutim samo blago neprijetnost – ali pa sem zgolj samo bolj pozorna.. Večji sklep na sredincu desne roke, me boli tudi na pritisk, ostali ne.. Zdi se mi, da se zadeva slabša.. Neke otečenosti sklepov ne opazim, mogoče so celotne roke kak del dneva bolj otečene (opazim po prstanih)..
Kaj mi je storiti? Skoraj ne verjamem, da bi tako zgodnja nosečnost bila vzrok temu, ali pač?
Hvala za Vaše mnenje in pomoč..

Mravljinčenje posameznih delov telesa, kadar so sklepi preko katerih gredo živci, v “čudnem” položaju, je pogosto in večinoma ne bolezensko, v nosečnosti je to še pogostejše. Prav tako se pogosto pojavlja tako zatekanje, kot tudi bolečine v sklepih. Samo po sebi se mi torej opis ne zdi posebno nenavaden. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Hvala..

Pa čeprav sem komaj v 7.tednu nosečnosti?

Aja… Pa še to..

Bi opis lahko bil podoben revmatoidnemu artritisu, lupusu ali kateri težji bolezni?
Se mi zdi, da me je pričelo “trgati” še po kolenih, komolcih…

Res ne bi rada izgubila otročka…

Hvala..

To je forum in ne diagnostika. Če je opus čemurkoli podoben nima nobene zveze s tem, od česa boli vas.

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close