Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Preiskava CT

Preiskava CT

Pozdravljeni,
Na licnici pod ocesom se mi je pojavila bula, za mali lesnik velika. Mislim, da je kost, vem pa ne. Bule se na pogled ne vidi, samo otipa. Stara sem 45 let.
Bila sem na CTju, ta je pokazal normalne strukture, oz bp.
Zanima me, alI se lahko zadovoljim s tem izvidom, oz. ali. bi CT pokazal morebitne problematicne spremembe.
Hvala za vaso pozornost in lep pozdrav.

Za lešnik velik izrastek na kosti bi se že videl na slikanju, lahko pa je v podkožju in ne bi škodovalo, da bi nekdo potipal to spremembo. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Ce 14 dni imam pregled pri splosnem zdravniku.
Kaj pa bi lahko v podkozju bilo?
Lp in se enkrat hvala.

nova
Uredništvo priporoča

Oh vsesorte, aterom recimo…
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Znova pozdravljeni,
Ali CT pokaze tudi morebitne spremembe, ki pa niso kost, ali moram za to na MR?
Lp in hvala.

CT pokaže marsikaj, kar ni kost. Seveda pa ne vem, kaj vam želijo najti sli izključiti. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Najprej hvala za odgovore.
Splosni dr je ocenil, da jje bula pod ocesom fibrom. Pravi, da ni nevarno.
Razmisljam, da bi bilo dobro, ce bi naredila punkcijo. Kaj vi menite?
Kje lahko to naredim samoplacnisko?
Lp in hvala.

Pozdravljeni, o možnosti samoplačniških punkcij kaj dosti ne vem, izvajajo jih sicer v Lj na onkološkem inštitutu. Dvomim pa, da je potrebno če je osebni zdravnik mnenja, da ni. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Ponovno pozdravljeni,
Ker maja bula ob ocesu raste , bi rada to odstranila, saj vecja kot bo, vecja bo brazgotina. Bula se nekoliko premika in je sedaj velika za dober lesnik. Majo ze strli nad kozo in je tik ob ocesi.
Ker je to verjetno lepotno bom samoplacnik. Koliko stane tak poseg in ali moram naredi prej kak ultrazvok…? Hvala se enkrat.

Če gre za prej omenjeni aterom, ne vidim potrebe po samoplačništvu, saj to lahko opravite na napotnico. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close