Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Tetanus…

Tetanus…

Spostovani.
12 dni nazaj sem se v konico prsta urezala z rahlo zarjavelimi skarjicami (te so uporabljene le v stanovanju, nikoli zunaj). Kri je malo pritekla, pospricala sem z razkuzilom in potem dala cez obliz. Naslednji dan je bila komaj se vidna.

Za tetanus sem bila sklepam da cepljena v srednji soli, kar je nekje 15 let nazaj.

3 dni nazaj pa me je zacela precej boleti desna rama-komaj jo premikam v dolocenem polozaju, ob raznih premikih zelo boli. Pa tudi trga me v lezecem stanju. Rahlo me boli tudi leva rama in hrbet. Drugo OK.
Klicala sem v ZD, kjer mi je sestra rekla, da sem za cepljenju v primeru te rane prepozna.

Sedaj me je malo strah, da se kaj dogaja, saj vem, da bolezen napade skeletne misice. Krcev sicer nimam, del misice na roki je bolec tudi na dotik.

Prosila bi za Vase mnenje ogrozenosti in ali je cepljenje res nesmiselno sedaj (za to rano, ne nasplosno).

Iskrena hvala!
M

Pozdravljeni, ko je od zadnjega cepljenja minilo toliko casa, se cepi z obnovitvenim odmerkom cepiva in dodatno z imunoglobulini proti tetanusu. Slednje se praviloma opusti, če gre za manjše in čiste rane in tako si predstvljam tudi vašo. Po opisu se mi zdi možnost okužbe s tetanusom izredno majhna oz neznatna, vendarle pa poskrbite, da prejmete poživitven odmerek cepiva, a tu vam ni treba k zdravniku v istem trenutku, ko tole preberete. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close