Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Mišica v vratu ali kaj drugega?

Mišica v vratu ali kaj drugega?

Spoštovani,

nekajkrat letos se mi je zgodilo oziroma opažam, da me včasih boli vrat (pri požiranju- grlo je bp.). Bolečina je na levi strani vratu. Ne začutim nobene bezgavke, bule ali kaj podobnega. Če vrat obrnem začutim (zategnjenost) Ukvarjam se tudi s fitnesom (vsakodnevno). Živim zdravo, brez kajenja in veliko gibanja. Morda veste kje tiči vzrok?

lp, Grašič

Res bo tole precejšnje ugibanje takole po netu, ampak mišična bolečina se mi zdi možen vzrok bolečin. Mišice sodelujejo pri požiranju, še posebno pa se mi zdi to verjetno, ker boli tudi pri obračanju glave. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Hvala za odgovor.
Me pa boli, ko boli tudi na pritisk. To čutim v bližini sklopi grla. Kot sem že prej napisal, potem to izgine in se pojavi, ko se pojavi. Lahko na pol leta, lahko prej. Je smotrno iti k zdravniku?
Hvala
Lp

nova
Uredništvo priporoča

Ja, lahko je del vnetja grla ali prej omenjena mišična bolečina. Do resničnega vzroka boste prišli seveda zgolj z zdravniškim pregledom, seveda takrat, ko vas boli, dvomim da bi vam uspeli pojasniti težavo za nazaj. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,

stanje se ni spremenilo, problem ostaja enak. Ko pijem tekočino in jem, težav ni za nekaj časa. Tudi vmes izginejo težave, potem pa spet pridejo. Meni je to zanimivo, kaj mislite?
Lp, hvala

“Stopnja zanimivosti” je subjektivna reč, top atraktivna ali zelo nenavadna težava pa ni. Struktur v vratu je veliko in marsikaj lahko boli tam, od vnetega žrela, grla, mišic, refluksa, zato pa vam pregled ne bo ušel, če boste želeli diagnozo.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close