Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Jezik

Jezik

Pozdravljeni..
Sem v 8.tednu nosečnosti in zadnje dni opažam da je koren jezika levo in desno zgoraj (ne pod jezikom) modrikast, kot da bi skozenj sevale žile.. Je to možno zaradi večje prekrvavitve rodil, sluznic in kože ali je to povezano s čim drugim.. Ne vem če sem to imela pred nosečnostjo, vsaj opazila nisem..
Naj povem še to, da če jezik obsvetim z lučko od blizu, je normalne barve..
Prosim za vaš odgovor na sicer moje čudno vprašanje, me pa zanima 😉
Lp in hvala!

Pozdravljeni, sicer si težkonpredstavljam, kako naj bi ta predel izgledal, me pa opis ne spominja na nič bolezenskega. Lep pozdtav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Bi vam poslala sliko, pa mi ne uspe..
Torej koren jezika je temnejše, bolj modrikaste barve kot preostali 2/3 jezika, ki sta normalno rožnati.. Jezik je včasih bolj, včasih manj moder.. Zgleda kot da bi se skozi videle žile.. Je res da imam tezave z želodcem in imam dostikrat obloge na korenu..
Kako izgleda jezik pri centralni cianozi? Torej ce bi bilo karkoli narobe s pljuci ali srcem? Saturacija je odlicna..
Jezik je pregledal tudi celjustni kirurg, ki zdravi tudi bolezni ustne votline, pa pravi da ne zgleda nic bolezenskega.. Mene pa vseeno skrbi.. Ker se mi zdi, da to opazam na novo..
Kot pravim, pa se ta modrikavost ob močni lučki od blizu ne vidi..
Hvala in lp

nova
Uredništvo priporoča

Pozabite na tisto centralno cianozo, ne išče se je z lučjo in nihče se ne zbudi zjutraj in pri umivanju zob reče šit, centralno cianozo imam.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close